Kamery live
prognoza pogody

Najlepsze trasy rowerowe okiem blogerów. Dwie z nich startują w Nowym Targu

8 kwietnia 2021 21:35

Przewodnik rowerowy „Małopolska na rowery” to wyjątkowy projekt w skali kraju. Powstał z wpisów znanych i lubianych twórców internetowych, pasjonatów rowerowych podróży. To potwierdza też, że działania Małopolski na rzecz rozwoju turystyki rowerowej zostały zauważone przez społeczność rowerzystów. Pierwszy z wyjątkowych szlaków przedstawionych w przewodniku zaczyna się…w Nowym Targu. 

Najlepsze trasy rowerowe okiem blogerów. Dwie z nich startują w Nowym Targu

fot. arch. nowytarg24.tv

Przewodnik zawiera gotową ściągę, jak przygotować się na rowerową przygodę oraz 19 propozycji na jednodniowe, kilkudniowe lub rodzinne wyprawy. Całość otwiera propozycja dwóch wycieczek Szlakiem wokół Tatr – z Nowego Targu do Chochołowa oraz z Kacwina do Nowego Targu. 

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr rozpoczyna się w Nowym Targu w odległości ok. 1 km od pięknie odnowionego dworca kolejowego – czytamy w rekomendacji pierwszej z rowerowych wycieczek. Aneta i Paweł Skowera w opisie tras wychwalają także Bór na Czerwonem, określając miejsce jako “magiczne”.

“Nowy Targ najlepszy na bazę wypadową” – pisze drugi z rekomendujących trasy blogerów

“Podczas kilku moich ostatnich wizyt na Podhalu, związanych z jazdą po Szlaku wokół Tatr, VeloDunajec czy VeloCzorsztyn, zawsze zatrzymywałem się w Nowym Targu. Traktowaniu tego miasta jako bazy wypadowej na szlaki rowerowe Podhala sprzyja położenie na skrzyżowaniu szlaków rowerowych sieci” – czytamy we wpisie autorstwa Szymona Nitki, przedstawiającego w przewodniku trasę VeloDunajec z Nowego Targu nad Jezioro Czorsztyńskie. 

Nowoczesna formuła i liczne QRkody odsyłające do dodatkowych informacji i filmów pozwolą łatwo zaplanować wakacyjną wycieczkę z przewodnikiem “Małopolska na rowery”. W projekcie wzięli udział: Anita i Paweł Skowera (101countriesbefore50.com), Szymon Nitka (ZnajKraj), Ewa Świderska (Ewcyna), Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik (LosWiaheros), Kasia Łaskawiec i Tomek Sawirski (Polska po godzinach), Wojtek Goj (Szlak wokół Tatr), Jarek Tarański (VeloMałopolska), Kasia Puźniak (Lucky MTB), Ola i Szymon Rochowiakowie (Beskid Trail), rodzina Mazurków (Rodzinnie Dookoła Świata) Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk (Kasai).

Publikacja jest dostępna na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl – przejdź do przewodnika “Małopolska na rowery. Najlepsze trasy zdaniem blogosfery”. Do Przewodnika przygotowano też mapy w osobnych plikach do samodzielnego wydruku, tak by każdy mógł je zabrać ze sobą na wycieczkę. Publikacja jest dostępna w wersji pdf oraz na czytniki e-booków.

źródło: malopolska.pl

os 08.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również