Kamery live
prognoza pogody

Nadal zdarzają się oszustwa metodą “na Blika”

14 września 2022 14:17

Mieszkanka powiatu nowotarskiego – myśląc, że chroni swoje pieniądze – przekazała mężczyźnie, podającemu się za pracownika banku, kod Blik i straciła 500 złotych. Policja przestrzega przed tego typu oszustwami. Nigdy nie wolno podawać kodu Blik nieznajomym!

Nadal zdarzają się oszustwa metodą

Wczoraj w południe do mieszkanki powiatu nowotarskiego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku i poinformował ją, że z jej rachunku bankowego wykonano nielegalną transakcję na kwotę 1000 złotych. Żeby ją anulować i odzyskać pieniądze kobieta musiała podać kod Blik i zatwierdzić transakcję w telefonie. Wystraszona kobieta wygenerowała kod Blik i podała swojemu rozmówcy, a następnie zatwierdziła transakcję w telefonie, nie czytając treści komunikatu.

Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęło 500 złotych, a pieniądze zostały wypłacone na terenie Warszawy. Kobieta zatwierdziła transakcję wypłaty gotówki 500 złotych na terenie Warszawy, a nie anulowania transakcji na kwotę 1000 złotych. Wtedy dopiero zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Natychmiast skontaktowała się ze swoim bankiem i o całym zdarzeniu poinformowała nowotarską policję. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą. 

-Przestrzegamy przed tego typu oszustwami. Pamiętaj! Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o podanie kodu!  – instruuje policja – Wykonanie połączenia do banku i rozmowa z pracownikiem może uchronić nasze pieniądze. Warto zalogować się na stronę banku i sprawdzić, czy „nielegalna” transakcja, o której mówi rozmówca faktycznie została wykonana. Zanim potwierdzisz transakcję, Blik zwróć uwagę na opis otrzymanego komunikatu. Nie daj się oszukać

os 14.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również