Kamery live
prognoza pogody

Nad Białym Dunajcem powstaje Miejska Strefa Letnia

Przy Nowotarskiej Strefie Relaksu nad brzegiem Białego Dunajca powstaje…kolejna strefa. Przedsięwzięcie pod nazwą Miejska Strefa Letnia – to inicjatywa prywatnego przedsiębiorcy, ale na gruncie wydzierżawionym od magistratu. Prace budowlane, postawienie nowego obiektu i “wyrastające” przy brzegu podhalańskiego potoku palmy, wywołują poruszenie i zaciekawienie mieszkańców. Pytania dotyczące strefy pojawiły się także na sesji Rady Miasta.

Nad Białym Dunajcem powstaje Miejska Strefa Letnia

-Ma tam powstać Miejska Strefa Letnia – tak ma się nazywać to przedsięwzięcie, jest zawarta umowa dzierżawy fragmentu miejskiej nieruchomości, dzierżawca przedstawił koncepcję tego przedsięwzięcia – poinformował burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha w odpowiedzi na pytanie radnego Pawła Liszki, który od razu poruszył także inne kwestie związane z dzierżawą. Radny optował za tym, by przerzucić na prywatnego przedsiębiorcę koszty utrzymania przenośnych toalet w tym miejscu:

-Skoro wydzierżawiliśmy grunt przedsiębiorcy – z jednej strony będzie zarabiał, fajnie, powstanie coś, gdzie ludzie będę mogli odpocząć, ale jednak żeby ponosił koszty tych toalet – argumentował radny Paweł Liszka. 

Dyskusja na temat nowej strefy powróciła przy okazji omawiania uchwały dotyczącej zmian w planie miejscowym Nowy Targ 26 (Równia Szaflarska). Radny dopytywał, czy wg aktualnie istniejącego planu, w tym terenie może być prowadzona działalność usługowa oraz czy dzierżawca miał prawo postawić tam obiekt budowlany. 

-Przy umowie dzierżawy nie było wymogu prawnego, żeby to badać. Jeżeli istnieją wątpliwości co do tego, czy ten budynek wymaga pozwolenia, bądź czy jest niezgodny z prawem, można to następczo zbadać, ale nikt tego nie bada na etapie umowy dzierżawy. Wzniesienie budowli bez fundamentu, bez stałego posadowienia nie jest wykluczone przez umowę dzierżawy. Umowa dzierżawy dotyczy przekazania odpłatnego gruntu w celu pobierania z tego tytułu korzyści, co nie oznacza, że ten, kto bierze tę rzecz w dzierżawę jest zwolniony z obowiązków, które nakłada prawo budowlane. Nie po stronie miasta jako właściciela terenu należy badanie niezgodności z planem i pozwolenia, ale po stronie tego, kto tym terenem faktycznie włada – wyjaśniał miejski prawnik mec. Łukasz Ambroży. 

Radny dopytywał też, czy przy podpisywaniu umowy dzierżawy było wiadomo było, co przedsiębiorca planuje zrobić na tym terenie.

-Były założenia, opis do wniosku nazwany jako letnia strefa rekreacji, czy miejska strefa letnia, natomiast co do szczegółów, wszystkie zgody, zagospodarowanie, leżą po stronie dzierżawcy – odpowiedział Paweł Maczek, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Lokalowych UM Nowy Targ. 

Wiadomo, że teren został wydzierżawiony przedsiębiorcy na 3 lata, a inicjator powstania Miejskiej Strefy Letniej nie złożył, póki co, wniosku o możliwość sprzedaży alkoholu. 

fot. Paweł Kos

os 01.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

15 komentarzy
AntyMarek 19:54 02.05.2023

A dlaczego nie na Pepsi lub wodę mineralna ? Widać, że Marek nie ma gdzie chodzić na wódeczkę i próbuje zniechęcić ludzi do tego miejsca zanim jeszcze powstalo, aby miał gdzie ja spokojnie spożywać. Otóż panie Marek nic bardziej mylnego. Tłumy nowotarzan, które będą tam odpoczywać panu na to nie pozwolą … sorry, ale czas wyemigrować do pobliskiej „bramy”. Tam znajdziesz Pan idealne miejsce dla siebie

Mery 21:58 01.05.2023

Mi też to nie przeszkadza, a malkontentom życzę aby czym prędzej wynieśli się z naszego miasta !

Marek 21:31 01.05.2023

Będzie wreszcie gdzie isć na wódeczkę. kocham nowy targ ze jest taki przychylny dla nałogowców

Nowotarżan 16:07 01.05.2023

Bardzo dobrze, ze powstaje takie miejsce na mapie nowego targu. Brakowało czegoś takiego.

LLL 16:06 01.05.2023

Świetny pomysł! Brakuje takiego miejsca w Nowym Targu! Na pewno będzie dużo klientów ☺️

Sandra 15:51 01.05.2023

Super pomysł !!! 🤩

karol 12:57 01.05.2023

palmy i małpy są, cyrk też gotowy. jakim prawem tereny miejskie są dzierżawione poza plecami!

Podhale 10:02 01.05.2023

Takie miejsce powinno powstać już bardzo dawno🤩 Na chwilę obecną oprócz "gospody" w sąsiedztwie gdzie jest szaro i ponuro nie ma nic prócz jednej zjeżdżalni dla mojego dziecka. Myślę że to świetny pomysł 😍 , Każdy znajdzie coś dla Siebie Liczę również na pyszne jedzenie. Gratuluję pomysłu właścielowi ,widać że podchodzi do tego profesionalnie🤝

Mucha91 09:32 01.05.2023

Świetna sprawa dla całego regionu🍾🍾

Nowotarżanka 09:13 01.05.2023

Brakowało takiego miejsca na mapie Nowego Targu 🤩 czekamy z niecierpliwością na otwarcie ! Już dawno ten teren powinien zostać zagospodarowany w ten sposób ! Trzymam mocno kciuki za ten świetny pomysł !

Podoba się 08:19 01.05.2023

Brawa dla miasta za fajny pomysł 👏🏼👏🏼

A 08:17 01.05.2023

Wreszcie coś się dzieje w tym Nowym Targu. Powstaje coś dla ludzi gdzie będzie można miło spędzić czas. Obawiam się tylko czy opalając się na tej plaży nie zasłoni mi słońca planowana obwodnica.

Nareszcie 08:04 01.05.2023

Uważam, że cudowny pomysł! 😍 w naszym mieście jest bardzo mało fajnych miejsce na wolnym powietrzu. W Krakowie takich miejsc jest sporo i bardzo się cieszę, że w naszym mieście będzie takie miejsce, bo napewno tego brakuje 😍

Nowotarżanin 05:40 01.05.2023

Oooo będziemy mieć własne Nowotarskie forum 😍😍😍!!

Loko 02:32 01.05.2023

To dajecie w dzierzawe czy chcecie zaorac tamte tereny pod DK49? Moze czas najwyzszy postawic sie krakowskiej GDDKiA i wytyczyc przebieg przez Tewikiel

Zobacz również