Kamery live
prognoza pogody

Nabór na kierownika Muzeum Podhalańskiego – po ustaniu epidemii

Kiedy i czy w ogóle zamierza pan zatrudnić kierownika Muzeum Podhalańskiego? Jeżeli nie, czy ten etat nie był etatem zbędnym? – pyta radny Paweł Liszka. Jak wynika z odpowiedzi burmistrza, nabór na stanowisko osoby nie tylko kierującej Muzeum Podhalańskim, ale zarządzającej wszystkimi jednostkami muzealnymi w mieście, urząd planuje ogłosić po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego, które “drastycznie ograniczyło funkcjonowanie instytucji kultury”. 

Nabór na kierownika Muzeum Podhalańskiego - po ustaniu epidemii

Poza pytaniami o etat kierownika Muzeum Podhalańskiego – jednostki funkcjonującej dziś w strukturach MOK – radny zapytał też o przebieg prac nad powstaniem zapowiadanej od pewnego czasu instytucji kultury w formie muzeum.

-W związku z sytuacją, kiedy od wielu miesięcy w Polsce obowiązuje stan pandemii, który drastycznie ograniczył i dalej ogranicza funkcjonowanie instytucji kultury, nabór na stanowisko osoby zarządzającej wszystkimi jednostkami muzealnymi funkcjonującymi w mieście Nowy Targ, nastąpi po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego. Jednym z zadań osoby wyłonionej w naborze, będzie nadzorowanie procesu wyodrębnienia instytucji muzealnych ze struktur Miejskiego Ośrodka Kultury – brzmiała odpowiedź burmistrza na pytania radnego. 

Muzeum Podhalańskie działa bez kierownika od kwietnia br. Wcześniej przez cztery lata jednostką kierował Robert Kowalski. 

os 30.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
ciekawy 11:51 15.11.2020

A Kowalski to ma w końcu ten doktorat czy nie? Kilka lat temu przed nazwiskiem pisał "dr", ale potem wrócił do "mgr". Czyżby samozwaniec?

Maniek 22:47 30.10.2020

Kowalski już w blokach startowych ?

Zobacz również