Kamery live
prognoza pogody

Na wichrowe szkody w powiecie – starczyły siły OSP

22 lutego 2022 02:09

POWIAT NOWOTARSKI. Dudley, Eunice, Antonina, Bibi – te huraganowe wiatry przetoczyły się też nad Podhalem. Szkody wyrządzone przez gwałtowne porywy w różnych częściach powiatu nowotarskiego nie były jednak tak dotkliwe jak np. w Wielkopolsce. Nie wystąpiły trąby powietrzne, nie było słychać grzmotów.

Na wichrowe szkody w powiecie - starczyły siły OSP

– Do dziś interwencji w różnych częściach Nowotarszczyzny odnotowaliśmy trzydzieści – mówi  mł. bryg. Piotr Krygowski, rzecznik nowotarskiej Komendy Powiatowej PSP. – W większości przypadków były to drzewa powalone na przewody energetyczne, na budynki lub tarasujące drogi. Te sytuacje nie wymagały zaangażowania większych sił – skutki wichury szybko usuwały jednostki OSP.

W Szlachtowej jednak wichura zerwała dużą połać dachu na budynku gospodarczym, a w Czerwiennem Górnym rozniosła garaż-blaszak. Za każdym razem pomagali strażacy ochotnicy. Tak było też w przypadku drzew powalonych na nowotarskich osiedlach Zadział i Szuflów.

Teraz prognozy zwiastują już mniejszą siłę wiatru.

(asz)

Fot. FB jednostek OSP w Szlachtowej, Czerwiennem, Nowym Targu

Anna Szopińska 22.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również