Kamery live
prognoza pogody

Na terenie powiatu nowotarskiego – 5 obozów harcerskich. Strażacy dbają o bezpieczeństwo uczestników

15 lipca 2022 13:02

Do połowy lipca, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło 5 wniosków o wydanie opinii związanej z wypoczynkiem dzieci i młodzieży “szczególnie narażonych na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi”. Chodzi tu o obozy harcerskie dla łącznej ilości osób: 226 dzieci oraz 39 opiekunów. Nowotarscy strażacy odwiedzili miejsca organizacji obozów na terenie naszego powiatu, wdrażając ustalenia „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami”.

Na terenie powiatu nowotarskiego - 5 obozów harcerskich. Strażacy dbają o bezpieczeństwo uczestników

Wizyty te mają na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a także zapoznania uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia, przeprowadzenia działań edukacyjnych w ramach prewencji społecznej oraz sprawdzenia działania łączności pomiędzy komendantem obozu a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu.

Ponadto strażacy podczas wizyt zapoznają się z funkcjonowaniem leśnego obozowiska – rozpoznają wyznaczone miejsca zbiórki do ewakuacji w przypadku zagrożenia, drogi dojazdowe dla ekip ratowniczych oraz miejsca bezpiecznego schronienia. Przeprowadzają również zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dla wszystkich przebywających na zgrupowaniu.

Opracował: st. kpt. Mateusz Zając

źródło: KP PSP Nowy Targ

os 15.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również