Kamery live
prognoza pogody

Na teren Gorczańskiego Parku Narodowego zawitał niedźwiedź

30 maja 2022 16:12

Nie od dziś wiadomo, że Gorce są ważnym korytarzem migracyjnym także dla tak dużych drapieżników, takich jak niedźwiedź. Fotopułapka zlokalizowana na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, wczoraj rano uchwyciła na zdjęciu przedstawiciela tego gatunku. 

Na teren Gorczańskiego Parku Narodowego zawitał niedźwiedź
GPN apeluje o to, by szanować dzikie życie, dla przypomnienia podając kilka wskazówek – dla własnego bezpieczeństwa i szacunku dla przyrody:
 
Na terenie parku narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych. Nie zakłócaj spokoju bytującym tu zwierzętom.
 
Poruszaj się po szlakach od świtu do zmierzchu. Nocna turystyka to duże zagrożenie dla zwierząt, ponieważ utrudnia im swobodne poruszanie się.
 
Na większości szlaków zabronione jest wprowadzanie psów! Tylko niektóre szlaki udostępnione są do wędrówki z psem na smyczy. Mapa szlaków udostępnionych do wędrówki z psem na smyczy https://bit.ly/3NI3pzH
 
Fot. MMS z fotopułapki GPN
źródło: GPN/Facebook
os 30.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również