Kamery live
prognoza pogody

Na szlaku z Nowego Targu na Turbacz – akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR

23 lutego 2023 13:49

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR podjęli wczoraj akcję ratunkową na zielonym szlaku z Nowego Targu na Turbacz. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że zdecydowano się wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Na szlaku z Nowego Targu na Turbacz - akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR

Wczoraj wczesnym popołudniem do dyżurki GP GOPR na Turbaczu zgłosił się mężczyzna, prosząc o pomoc dla swojego kolegi będącego niedaleko schroniska na zielonym szlaku, który prowadzi z Nowego Targu na Turbacz. Na miejsce udali się ratownicy pełniący dyżur na Turbaczu, wspólnie z ratownikiem dyżurnym z Długiej Polany. Poszkodowanego zlokalizowano pod Długimi Młakami – był blady, spocony, zgłaszał uczucie zimna i ból w klatce piersiowej. Czynności medyczne prowadził jeden z GOPR-owców, będący jednocześnie ratownikiem medycznym. Po zabezpieczeniu poszkodowanego postanowiono o ewakuacji przy użyciu śmigłowca LPR.  Śmigłowiec wylądował na przygotowanym w rejonie Bukowiny przygodnym lądowisku. Poszkodowanego przekazano załodze.

źródło: GP GOPR/Facebook

os 23.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również