Kamery live
prognoza pogody

Na Szlaku wokół Tatr pojawia się dodatkowe oznakowanie

18 maja 2021 17:38

W różnych miejscach Szlaku wokół Tatr pojawiło się nowe oznakowanie. Wciąż jeszcze trwa montaż znaków, które będą wskazywać rowerzystom drogę i odległość do atrakcji turystycznych, punktów połączenia szlaków, ważnych, ale też praktycznych miejsc, takich jak parking, dworzec, czy toalety. 

Na Szlaku wokół Tatr pojawia się dodatkowe oznakowanie

Zadanie realizowane jest przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej Tatry. Cel – to poprawa standardu infrastruktury turystycznej na Podhalu, Orawie i Spiszu oraz bezpieczeństwa na rowerowym Szlaku wokół Tatr, a także wizualne uporządkowanie przestrzeni na i wokół Szlaku.

Zadanie realizowane jest na terenie gmin Czarny Dunajec, Nowy Targ, Szaflary i Łapsze Niżne oraz miasta Nowy Targ. Obejmuje uzupełnienie Szlaku wokół Tatr o kolejne znaki z rodzaju R-4 z oznaczeniem kierunku, odległości, wskazaniem atrakcji i ważnych miejsc, również praktycznych, jak parking, dworzec, toalety, itp. Ponadto, w tym oznakowaniu znalazły się tabliczki informujące o bezpieczeństwie na ścieżkach rowerowych, które zostały umieszczone np. w miejscach zakrętów, skrzyżowań, większego nachylenia, itp.

Dodatkowo wykonane zostało oznakowanie kierunkowe pokazujące, jak ze Szlakiem wokół Tatr łączą się inne trasy rowerowe w tym regionie, m.in. Velo Dunajec i Ścieżka dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Pozwala to na wykorzystanie łączników i skrzyżowań sieci tras rowerowych do bezpiecznego podróżowania na rowerze. 

 

os 18.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również