Kamery live
prognoza pogody

Na podwójnym gazie w Zakopanem. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

30 października 2023 15:43

Minionej nocy policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z zatrzymany został na ul. Nowotarskiej, a drugi trzy godziny później na ul. Stromej. W przypadku obu mężczyzn stężenie alkoholu w organizmie przekroczyło 2.5 promila.

Na podwójnym gazie w Zakopanem. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

– Tuż po godzinie 22.00 na ulicy Nowotarskiej policjanci zatrzymali osobowego mercedesa. Podczas kontroli okazało się, że kierowca zdecydował się na jazdę mając w organizmie 2.6 promila alkoholu. 36-letni obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu tatrzańskiego stracił prawo jazdy, a samochód odholowano na strzeżony parking. Trzy godziny później policjanci zakopiańskiej drogówki interweniowali na ulicy Stromej w Zakopanem, gdzie kierowca Audi uderzył w mur. Badanie alkomatem wykazało u 27-letniego kierowcy z powiatu limanowskiego 2.5 promila alkoholu. Ten kierowca również stracił prawo jazdy – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Funkcjonariusze przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

– W myśl przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – przypomina asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Fot. zdj. ilustracyjne

ag 30.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również