Kamery live
prognoza pogody

Na Podhalu zatrzymano 14 cudzoziemców

15 października w godzinach porannych funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali 14 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Na Podhalu zatrzymano 14 cudzoziemców

Po uzyskaniu informacji przekazanej przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, zakopiańscy funkcjonariusze SG zatrzymali 14 cudzoziemców, którzy poruszali się pieszo drogą asfaltową prowadzącą do Doliny Chochołowskiej.

Okazało się, że są to obywatele Turcji pochodzenia kurdyjskiego, próbujący dostać się do Niemiec. W grupie było 5 dorosłych (2 kobiety i 3 mężczyzn) oraz 9 dzieci. Po przywiezieniu cudzoziemców do Placówki SG została im udzielona niezbędna pomoc przedmedyczna, otrzymali suche ubrania i posiłek. Ponadto dwie osoby udały się do szpitala, skąd po opatrzeniu wróciły do siedziby zakopiańskiej Placówki SG.

Żaden z zatrzymanych na Podhalu cudzoziemców nie posiadał prawa do legalnego pobytu w Polsce, tj. ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Ponadto wszyscy nielegalnie przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski.

Zatrzymani Kurdowie zadeklarowali chęć ubiegania się o ochronę międzynarodową w Polsce i złożyli stosowne wnioski. Do czasu ich rozpatrzenia, przebywać oni będą w ośrodkach dla cudzoziemców.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Fot. małopolska.policja.gov.pl

ag 17.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Granice otworzyć! 16:36 17.10.2023

No co im to daje to zamknięcie granic jak i tak przechodzą... A mieszkańcom życie utrudnili na max!

Zobacz również