Kamery live
prognoza pogody

Na Podhale trafi sześć nowych wozów strażackich

29 marca 2023 16:19

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju przedstawiciele OSP z powiatów nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego odebrali dziś promesy potwierdzające przyznanie rządowych środków na zakup nowych wozów strażackich. Promesy wręczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. Obecni byli także sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka oraz posłowie Anna Paluch i Patryk Wicher.

Na Podhale trafi sześć nowych wozów strażackich

Do jednostek OSP z powiatu nowotarskiego trafią 4 wozy strażackie, a dofinansowanie opiewa na łączną kwotę 4,1 mln zł. Jednostka Chochołów zakupi pojazd ciężki, natomiast jednostki: Orawka, Spytkowice oraz Ochotnica Dolna pojazdy średnie.

Powiat tatrzański otrzymał zaś środki w łącznej wysokości 2,2 mln zł. Dzięki temu dofinansowaniu jednostkę Suche zasili pojazd ciężki, a jednostka Gliczarów Dolny powiększy swoje zasoby o pojazd średni.

Małopolskie OSP mają w swoich zasobach 2453 samochody pożarnicze. Ta liczba pokazuje siłę oraz możliwości tej formacji. Dlatego też polski rząd nie ustaje w regularnym wspieraniu i rozwijaniu tego potencjału. Dziś przekazujemy jednostkom z powiatów nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego promesy opiewające łącznie na 9 mln zł. Te niebagatelne środki pozwolą na zakup 10 pojazdów strażackich, w tym 2 ciężkich, 6 średnich i 2 lekkich. Na południu Małopolski często występują trudne warunki. Wszyscy mamy w pamięci pożar w Nowej Białej, ale też powodzie, które przechodziły przez teren Podhala i Limanowszczyzny czy wypadki drogowe na drogach prowadzących w stronę Tatr. To niejednokrotnie druhowie OSP są pierwsi na miejscu takich zdarzeń, za co należy się im wielkie podziękowanie. Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze to nowa jakość i większe poczucie bezpieczeństwa zarówno strażaków podczas służby, jak i przede wszystkim mieszkańców – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również