Kamery live
prognoza pogody

Na “patelniach” – kolizja i 32 mandaty

16 kwietnia 2018 16:59

Odkąd rozpoczął się sezon motocyklowy, na DK 47 w miejscowości Chabówka – czyli tzw. „patelniach” – zaczęli  spotykać się motocykliści, którzy jadąc z prędkością znacznie przekraczająca dopuszczalną rywalizują między sobą, czym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Aby zapobiegać tym negatywnym zachowaniom Policja nadzoruje ten odcinek drogi. W weekend doszło tam do niebezpiecznej sytuacji. 

Na

Również w niedzielę 15 kwietnia skierowano na ten odcinek mundurowych, którzy patrolowali i karali mandatami tych kierujących, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, bądź sposobem jazdy stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nałożyli 32 mandaty w wysokości od 50 do 1000 złotych na kierujących motocyklami oraz skierowali 2 wnioski do sądu. Mandaty nakładane były między innymi, za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za niestosowanie się do znaku B1,  ale znaleźli się również kierujący, którzy siadali na motocykl nie mając do tego odpowiednich uprawnień, bądź motocykl niedopuszczony do ruchu.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce po godzinie trzynastej, gdzie kierujący motocyklem marki Aprilla na prostym odcinku drogi  stracił panowanie nad pojazdem, spadł z motocykla,  który przeleciał przez bariery energochłonne na przeciwny pas jezdni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Dębicy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Do kierujących motocyklami apelujemy o rozsądek, stosowanie się do przepisów  i zachowanie bezpieczeństwa w trakcie jazdy, ponieważ swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych osób. Jednocześnie informujemy, że ze strony Policji nie będzie  tolerancji dla kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

źródło: KPP Nowy Targ

os 16.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również