Kamery live
prognoza pogody

Na nowotarskim rynku kierowcy jeżdżą na pamięć (video)

4 lipca 2017 20:21
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na zaproszenie radnego wojewódzkiego Stanisława Barnasia, TVP Kraków zrealizowała w Nowym Targu program „Jedź Bezpiecznie” z Markiem Dworakiem na czele. Dzięki nagraniom z kamery samochodowej możemy sprawdzić jak kierowcy w Nowym Targu radzą sobie z jazdą w mieście. W odcinku pierwszym pod lupę wzięty został nowotarski Rynek, ze zmienioną organizacją ruchu. Konkluzje nie są wesołe - kierowcy często łamią zasady ruchu drogowego. 

Celem programu “Jedź bezpiecznie” jest wskazanie nieprawidłowych zachowań kierowców i udzielenie porad jak zachować się w trudnych sytuacjach drogowych. Zrealizowany na terenie Nowego Targu program podzielony został na dwa odcinki. W pierwszym z nich pod lupę wzięty został nowotarski rynek. Ocena eksperta – Marka Dworaka z Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – nie wypada najlepiej. 

Przecinanie linii ciągłej, nieużywanie kierunkowskazu, zbytnia prędkość, jazda na pamięć – to tylko niektóre z przewinień. 

 Jak czytamy na stronie radnego Stanisława Barnasia, twórcy programu, oprócz teren Rynku zajęli się też skrzyżowaniem ul. Kopernika z ul. Na Równi,  na drogach z lewoskrętami, na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej z Zakopianką koło Mc Donalda i innych miejscach, w których zdarzają się kolizje. Nie ma wzmianki o skrzyżowaniu ul.Szaflarskiej z Al. Tysiąclecia – być może trzeba poczekać na drugi odcinek programu. 

Zdjęcia do programu powstały w Nowym Targu pod koniec czerwca. 

 fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100001701931061

NT24TV 04.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również