Kamery live
prognoza pogody

Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem

11 marca 2021 16:40
Wczoraj po godzinie 17 na zakopiance w Poroninie samochód osobowy uderzył w barierę energochłonną, a kierowca Volkswagena Passata zbiegł z miejsca zdarzenia. 
 
 
 
Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem

Do tego zdarzenia drogowego wezwani zostali m.in. druhowie z OSP w Poroninie. Ich dwugodzinne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , przeszukania okolicy kolizji oraz kierowaniu ruchem.

Oto notatka na temat zdarzenia, opublikowana na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem:

Kierujący samochodem Volkswagen zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z barierą energochłonną. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp JOP z OSP Poronin. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator i przystąpiono do kierowania ruchem drogowym. Na podstawie zeznań naocznego świadka zdarzenia KDR ustalił, że samochodem podróżowała jedna osoba, która po zaistnieniu zdarzenia sama opuściła pojazd i oddaliła się w nieznanym kierunku. Skontrolowano okoliczny teren – ratownicy nie napotkali żadnej osoby, która mogła być uczestnikiem tego zdarzenia. Po zakończeniu działań Policji i usunięciu samochodu przez pomoc drogową, usunięto z jezdni kawałki plastiku mogące stwarzać zagrożenie dla ruchu drogowego. Teren obok uszkodzonej bariery energochłonnej zabezpieczyli pracownicy służby drogowej poprzez ustawienie separatorów.

fot. OSP Poronin/Facebook

os 11.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również