Kamery live
prognoza pogody

Na lotnisku – konna niedziela

29 maja 2016 15:29

NOWY TARG. W niedzielę część nowotarskiego lotniska stała się wielkim parkurem i terenem pikniku. Po raz pierwszy w tym miejscu, w takiej formule, pod patronatem Samorządu Województwa Małopolskiego, odbył się Piknik Jeździecki. Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Małopolskich Hodowców Koni Wyścigowych i Urząd Miasta Nowego Targu.

Na lotnisku – konna niedziela

Współfinansowanie burmistrza uczyniło z Pikniku Jeździeckiego kolejne wydarzenie z logiem 670-lecia Nowego Targu. A współorganizatorami tej widowiskowej imprezy, zachęcającej do uprawiania jeździectwa i szkolenia się w tej sztuce, były Klub Sportowy „Bór” z Toporzyska i Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie PRO NATI z Ludźmierza.

Konne atrakcje zaczęły się przed południem, przy pełnym słońcu i dość silnym wietrze. Już wtedy na zachodni kraniec murawy lotniska ściągnął spory tłum ludzi ciekawych pokazów i hippicznych wyczynów.

Oprócz tego, co działo się na ziemi, po niebie latały samoloty, wykwitały kolorowe czasze spadochronów, unosiły się szybowce. Na program pikniku złożyły się zawody w skokach przez przeszkody – podnoszone do wysokości 80-ciu, a potem 100 centymetrów – wyścigi kłusaków, i wyścigi płaskie w których  oprócz profesjonalnych dżokejów, wzięli udział amatorzy z Podhala. Były też pokazy ułanów i pokazy jazdy w damskim siodle. W klasyfikacji gimnazjalistów konna młódź mogła wywalczyć puchar Radnego Sejmiku Województwa Stanisława Barnasia. Gdy poprzeczka podniosła się do wysokości 100 cm – amazonki i dżokeje walczyli o puchar Burmistrza Grzegorza Watychy. Odbyło się też kilka gonitw, w tym jedna otwierająca sezon wyścigowy na Podhalu.
/as

NT24TV 29.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również