Kamery live
prognoza pogody

Na Królowej Jadwigi – już asfalt i kosmetyka

NOWY TARG. Rozpoczęta w maju inwestycja dobiega końca. Przed weekendem została wylana asfaltowa nawierzchnia na 300-metrowym odcinku ul. Królowej Jadwigi – od ul. Krzywej do ronda w ul. Kilińskiego.

Na Królowej Jadwigi – już asfalt i kosmetyka

Intensywne roboty – połączone z inwestycją Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, polegająca na modernizacji sieci – rozpoczęły się w maju. Chodziło o przebudowę przejść, która ma poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych. Na tę inwestycję miasto zdobyło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości ponad 421 tysięcy zł. Większą część kosztów pokrył jednak miejski budżet, gdyż wydatki poniesione na to zadanie sięgają 1 miliona 340 tys. zł. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności przebudowywane było skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Krzywej.  

Ponieważ przebudowa wypadła w sezonie turystycznym, firma wykonawcza układała harmonogram robót tak, by utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze. W zakres prac udało się wpisać wymianę nawierzchni pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Krzywą a rondem przed Dekadą, lecz ten finalny etap wymagał dwudniowego zamknięcia ruchu na tym odcinku. Ale pogoda sprzyjała.

Kolejny znaczący komunikacyjnie ciąg komunikacyjny w centrum zyskał tym samym zupełnie inne parametry. Jest nieporównanie bezpieczniejszy, ale też wygodny – tak dla pieszych, jak i dla kierowców. 

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 03.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Tekla 12:07 03.09.2022

I jak tu nie parkowac na chodnikach!Chodniki szersze od drogi dwukierunkowej!?

Zobacz również