Kamery live
prognoza pogody

Na Józefczaka – będą przebudowane chodniki

29 marca 2018 11:56

Mocno wyeksploatowane i stale uczęszczane przez mieszkańców chodniki w ciągu ul. Józefczaka zostaną wkrótce przebudowane. Zadanie będzie realizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Właśnie rozpoczęto zbieranie ofert na opracowanie niezbędnej dokumentacji.

Na Józefczaka - będą przebudowane chodniki

Choć na samej ul. Józefczaka nie ma budynków mieszkalnych, jest ona głównym łącznikiem pomiędzy ul. Wojska Polskiego, a Al. Kopernika. Z chodników wyjątkowo często korzystają mieszkańcy bloków, pacjenci przychodni, dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 2, jak również klienci Nowotarskiej Telewizji Kablowej. Aktualnie pokryte są asfaltową, popękaną i pofalowaną nawierzchnią. 

Wniosek o wykonanie remontu chodników został złożony przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 w okręgu nr 3 i został wytypowany jako zadanie do realizacji, uzyskując 196 punktów (głosy mieszkańców) i plasując się na drugim miejscu, tuż po rozbudowie monitoringu na terenie osiedli mieszkaniowych. Szacunkowy koszt wykonania remontu chodników podany we wniosku to 73 200 zł.

Jak poinformował burmistrz Grzegorz Watycha, w minionych tygodniach przygotowano zaproszenie do złożenia ofert, w trybie zamówienia do 20.000,00 złotych, na opracowanie dokumentacji niezbędnej do wykonania przebudowy istniejących chodników w ciągu ul. Józefczaka w Nowym Targu długości ok. 177 m po stronie lewej i ok. 118 m po stronie prawej wraz z utwardzeniem zatoki postojowej przy wjeździe do Nowotarskiej Telewizji Kablowej. 

Jeśli chodzi o remont nawierzchni samej ulicy, jest on wpisany w zestawienie robót drogowych proponowanych przez miasto do realizacji w 2018 roku w ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg. Przewidywany koszt takiej inwestycji to wstępnie ok. 205 tys. złotych, jednak konieczne będzie wykonanie nowego, zaktualizowanego kosztorysu inwestorskiego.

/os

os 29.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również