Kamery live
prognoza pogody

Na jednej nitce nowej „zakopianki” – most już połączony

27 lipca 2022 03:15

NOWY TARG. Dla budowy nowej „zakopianki” w granicach miasta jest to spektakularny moment – po kilku miesiącach intensywnych prac połączyły się budowane równocześnie z obu brzegów części mostu na Czarnym Dunajcu.

Na jednej nitce nowej „zakopianki” – most już połączony

Teraz urządzenia przeniosą się na drugą jezdnię dwunitkowej przeprawy.

Cały skomplikowany nowotarski odcinek jest w tej chwili obrazem dużego zaawansowania i efektywności robót. Długo oczekiwana szosa pod Tatry coraz wyraźniej zmienia pejzaż podgórskich okolic. Na obu nitkach od Grela do linii Czarnego Dunajca kilkusetmetrowe fragmenty zostały już pokryte asfaltem. Na innych widać jeszcze podbudowę z tłucznia. Wkrótce zostanie tam położona specjalna siatka trzymająca i asfaltowa emulsja.

Przygotowane do betonowania są przyczółki wiaduktu nad torami kolejowymi.

Równocześnie na terenie firmy Żanex powstają kolejne odcinki wiaduktu na palach. Po drugiej stronie ul. Ludźmierskiej zwraca uwagę gotowe już wgłębienie jednego oczka wodnego. Nad drugim pracują koparki. Nasyp biegnący przez wylesiony teren osiągnął odpowiednią wysokość. W tym rejonie działają walce, ubijarki, zagęszczarki gruntu.

W rejon Castoramy z kolei TIR-y zwożą mnóstwo gotowych betonowych elementów. Z nich powstają rozwidlające się konstrukcje wiaduktów.

Aura niewątpliwie sprzyja wykonawcom ponad 16-kilometrowego odcinka Rdzawka – Nowy Targ, z czterema węzłami drogowymi, w tym dwoma na terenie Nowego Targu i aż 22 obiektami inżynieryjnymi. Mosty, wiadukty, estakady rosną szybko i równomiernie na całym ostatnim odcinku – niewątpliwie trudnym ze względu na ukształtowanie terenu. Zaawansowanie wszystkich prac już początkiem lipca sięgnęło 56 procent. Puszczenia ruchu nową szosą doczekamy się w październiku przyszłego roku.

(asz)

 

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 27.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również