Kamery live
prognoza pogody

Na Czarnym Dunajcu – stan alarmowy, ok. 150 interwencji straży pożarnej

19 lipca 2018 10:10

Łącznie ok. 150 interwencji, w tym wiele nadal trwających – taki bilans podaje w tym momencie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. W Nowym Targu najtrudniejsza sytuacja jest na Czarnym Dunajcu – interweniowano nocą na ul. Zielonej i Nadmłynówka, aktualnie trwa akcja wypompowywania wody z posesji na ul. św. Anny. Wszystkie służby są w stanie pogotowia i współpracują razem w trudnej sytuacji, która w najbliższych godzinach – zgodnie z prognozami – nie ulegnie polepszeniu. 

Na Czarnym Dunajcu - stan alarmowy, ok. 150 interwencji straży pożarnej

Na Czarnym Dunajcu w Nowym Targu blisko o 80 cm przekroczony jest stan alarmowy, który wynosi 350 cm. Pomiar przed 8 rano wynosił 426 cm i choć jest to mniej, niż nocą (462 cm o 3 w nocy), prognozowane dalsze opady deszczu nie nastrajają optymistycznie. IMGW wydał dla naszego regionu najwyższy 3. stopień ostrzeżenia hydrologicznego.

Większość interwencji straży pożarnej miała miejsce poza terenem samego miasta – trudniejsza sytuacja jest w regionie.

Zespół zarządzania kryzysowego kontrolował nocą wszystkie newralgiczne punkty, trwa całodobowy dyżur przy telefonie. Od godziny 1 w nocy 19 lipca trwa stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie Miasta Nowy Targ.

Za część nadesłanych zdjęć i filmów (na Fb) dziękujemy czytelnikom z terenu całego miasta. 

/os

 

 

os 19.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również