Kamery live
prognoza pogody

Na Bohaterów Tobruku – zaawansowane prace budowlane

7 maja 2020 16:43

Trwają zaawansowane prace budowlane na os. Bohaterów Tobruku. To ważna inwestycja budowy drogi, która połączy ul. Nadmłynówka z “zakopianką”, a w przyszłości – da możliwość realizacji skrzyżowania przelotowego z ul. Parkową. Inwestycja realizowana jest z blisko 50% rządowym dofinansowaniem. 

Na Bohaterów Tobruku - zaawansowane prace budowlane

Zakres robót wykonywanych na osiedlu im. Bohaterów Tobruku jest dość duży. Roboty budowlane obejmują rozbudowę dwóch odcinków dróg gminnych na os. Bohaterów Tobruku od skrzyżowania z ul. Nadmłynówka do skrzyżowania z DK 47 (Zakopianka) o łącznej długości 550 m. W ramach realizacji inwestycji wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodniki o szerokości 2 m oraz utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m o nawierzchni z kostki brukowej. Ponadto wyremontowany zostanie istniejący przepust. Zadanie obejmuje także przebudowę, rozbudowę i budowę zjazdów, ogrodzeń wraz z ich elementami. Powstanie także ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m o nawierzchni asfaltowej. Przebudowane zostaną również sieci: wodociągowa, sanitarna, elektroenergetyczna, teletechniczna, deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Koszt całej inwestycji na osiedlu Bohaterów Tobruku wynosi prawie 4 miliony 200 tys. zł   brutto. Prawie połowę tej kwoty pokryje rządowa dotacja. Roboty, które wykonuje Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, będą sfinalizowane do końca sierpnia br. 

źródło: UM Nowy Targ

fot. pk/rm

os 07.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również