Kamery live
prognoza pogody

Myślała, że bierze udział w tajnej akcji CBŚ…Straciła 25 tysięcy

16 czerwca 2023 23:23

74-latka z Nowego Targu myślała, że bierze udział w tajnej akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP. Seniorka zgodnie ze wskazówkami fałszywego policjanta zabrała z domu oszczędności, wypłaciła pieniądze z banku i wszystkie włożyła do reklamówki, a następnie zostawiła je pod zaparkowanym na parkingu samochodem. Nowotarżanka oszukana metodą „na policjanta” straciła 25 000 złotych.

Myślała, że bierze udział w tajnej akcji CBŚ...Straciła 25 tysięcy

W czwartek tj. 15 czerwca br., w południe do mieszkanki Nowego Targu na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. W rozmowie poinformował kobietę, że policjanci prowadzą tajną akcję przeciwko hakerom działającym w banku i niezbędna jest jej pomoc w ujęciu oszustów. 74-latka uwierzyła w słowa mężczyzny i zgodnie z jego wskazówkami zabrała z domu wszystkie oszczędności – 15 000 złotych i poszła do banku, gdzie wypłaciła 10 000 złotych. Wszystkie pieniądze włożyła do reklamówki i zostawiła je pod zaparkowanym na parkingu niedaleko banku samochodem. 74-latka nie chciała uczestniczyć jednak w „zatrzymaniu” oszustów i poszła do domu, gdzie miała oczekiwać na telefon. Dopiero po kilku godzinach seniorka zorientowała się, że nie brała udziału w policyjnej akcji, tylko została oszukana metodą „na policjanta” i straciła 25 000 złotych. Sprawę oszustwa zgłosiła w nowotarskiej komendzie. Czynności prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Pamiętaj!

Policja nigdy nie informuje przez telefon o prowadzonych „tajnych” akcjach!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie, czy pozostawienie we wskazanym miejscu pieniędzy!

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów.

Ostrzegajmy swoich dziadków i starszych sąsiadów, przed osobami podszywającymi się pod funkcjonariuszy policji. Sami też bądźmy czujni i pamiętajmy, że im więcej mówi się o tego rodzaju wyłudzeniach, tym trudniej nas oszukać. Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustwami.

os 16.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również