Kamery live
prognoza pogody

Muzyczne sukcesy uczniów “Jedenastki”

9 listopada 2020 13:04

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu rozwijają swoje zainteresowania muzyczne uczestnicząc w zajęciach   Koła Wokalnego. Muzyka jest ich pasją i wielką radością.  Zachwycają swoim śpiewem społeczność uczniowską, ale także publiczność Nowego Targu.   W ostatnim czasie wzięli udział w projekcie muzycznym Mozart kontra Sinatra – Aktywacja, integracja przez sztukę.

Muzyczne sukcesy uczniów

Rozwijając  swoje pasje, uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i festiwalach muzycznych. W tym roku szkolnym Elwira Olejarz uczennica klasy 8 została laureatem II miejsca w XVI International Vokal Competition Wolin 2020 oraz otrzymała wyróżnienie 1 stopnia w International Online Song Festiwal w Częstochowie.  To nie jedyne osiągnięcia tej uczennicy. Jest ona laureatem Międzynarodowego Konkursu Jazzowego w Warszawie, XII Międzynarodowego Festiwalu w Świdnicy oraz  Międzynarodowego  Projektu  Imternational Singing  w Bułgarii.

Natomiast Krzysztof Orzechowski, uczeń klasy V został laureatem 3 miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie na Ukrainie oraz 3 w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości w Świdnicy. Krzysztof także ma na swoim koncie wspaniałe osiągniecia w dziedzinie muzyki. Jest laureatem Małopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek oraz Małopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

/źródło: Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu/

Piotr Starmach 09.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również