Kamery live
prognoza pogody

Muzeum Drukarstwa zaprasza na Spotkanie z grafiką warsztatową

5 lutego 2024 08:30

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu serdecznie zaprasza młodzież na kolejne warsztaty z cyklu “Spotkania z grafiką warsztatową”. Tym razem organizatorzy zachęcają do poznania litografii – techniki druku płaskiego. Zajęcia odbędą się 21 lutego (środa) o godz. 10.00.

Muzeum Drukarstwa zaprasza na Spotkanie z grafiką warsztatową

Warsztaty poprowadzi artysta grafik Justyna Mazur-Kiwer, inicjatorka przestrzeni kultury, właścicielka pracowni Litograf Studio w Krakowie i założycielka Fundacji A Sztuka. Obowiązują zapisy: tel. 18 26 412 42, lub e-mail: [email protected].

Technika litografii polega ona na doprowadzeniu matrycy (kamienia litograficznego) do podziału na miejsca przyciągające farbę drukarską (tłuste) oraz przyciągające wodę, a odpychające farbę. Ta różnica środowisk prowadzi do tego, że nakreślony na kamieniu rysunek może być wielokrotnie powielany na papier. Użyjemy farby olejnej, terpentyny, gumy arabskiej (żywicy) i bawełnianego papieru.

ag 05.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również