Kamery live
prognoza pogody

Mścił się na byłej dziewczynie. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

9 stycznia 2024 09:13

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 29-letniego mieszkańca Krakowa za zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Za popełnione z zazdrości przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tys. zł.

Mścił się na byłej dziewczynie. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

– Kilka miesięcy temu, na terenie Rabki-Zdroju nieznany sprawca wtargnął na teren jednej z posesji i uszkodził samochód. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Sprawca ponownie wtargnął na teren posesji, wybił szybę w samochodzie, porysował pozostałe szyby i odkręcił pokrywę silnika. W sylwestrową noc ponownie wrócił, przeciął metalowe ogrodzenie i porysował wszystkie szyby w samochodzie. Wartość poniesionych strat wyceniono łącznie na ponad 13 tys. zł – informuje nowotarska policja.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz uzyskanych informacji operacyjnych wytypowano sprawcę.

– Wszystkie tropy wskazywały na byłego partnera pokrzywdzonej kobiety. 29-latek z Krakowa został zatrzymany w miejscu zamieszkania w piątek, tj. 5 grudnia br. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim kilka gramów mefedronu. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz posiadania środków odurzających – relacjonują policjanci.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tys. zł. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania.  

Źródło: KPP Nowy Targ

 

ag 09.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również