nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Mroźne poranki nie przeszkadzają grzybiarzom

Mogłoby się wydawać, że przy ostatnich temperaturach grzybiarze nie będą mieli czego szukać w lesie. Nic bardziej mylnego. Prawdziwki – mimo późnej pory – wciąż rosną. I to jakie!

Takie zdjęcie przesłał nam dzisiaj czytelnik z Nowego Targu. Znaleziony na jednej z leśnych polan okaz borowika szlachetnego ważył 1,3 kilograma.

 – Miałem jechać do pracy, ale pomyślałem, że obrócę się jeszcze na chwilę do lasu. Spodziewałem się, że znajdę rydze bądź pierwsze w tym sezonie opieńki, a tu taka niespodzianka – pisze nam pan Oliwer. 

Grzybiarz z Nowego Targu z dumą przyznaje, że znalezisko okazało się nie mieć żadnych lokatorów. Z prawdziwkiem-gigantem ma już określone plany – zamierza ususzyć grzyba i spożyć go w trakcie wieczerzy wigilijnej. Nam pozostało życzyć panu Oliwerowi smacznego i powodzenia w kolejnych zbiorach!

Tymczasem zdaniem grzybiarzy to ostatni gwizdek na znalezienie prawdziwków. Borowiki szlachetne czy usiatkowane na Podhalu nie są tak powszechne jak tzw. pociece i siniaki, czyli borowiki ceglastopore. Wśród innych grzybów na które nadal można się natrafić to m.in. rydze, podgrzybki brunatne i gąsówki fioletowe. Ostatnim rozdziałem tegorocznego grzybobrania będą opieńki ciemne i miodowe.

/ps/

5 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }