Kamery live
prognoza pogody

MPEC z ponad 10 mln dofinansowaniem

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Nowy Targ Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania inwestycyjne i modernizacyjne. Wg założeń projektu, na terenie Nowego Targu wybudowanych zostanie ponad 5,5 km nowych sieci ciepłowniczych, natomiast 6 km zostanie zmodernizowanych. Kwota dofinansowania wyniesie 10 mln 65 326 zł i będzie stanowiła dotację bezzwrotną. 

MPEC z ponad 10 mln dofinansowaniem

MPEC otrzymał dofinansowanie dzięki wnioskowi złożonemu w ramach działania “Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu” w ramach Osi Priorytetowej I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Planowane projekty inwestycyjne obejmują wymianę istniejących sieci ciepłowniczych na nowe oraz rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej, która pozwoli na podłączanie nowych klientów, co wpłynie na redukcję niskiej emisji, a w konsekwencji na poprawę jakości powietrza w Nowym Targu – wyjaśnia Grzegorz Ratter, prezes MPEC w Nowym Targu – Opracowany projekt jest efektem realizacji przez zarząd spółki nowej strategi rozwoju MPEC w zakresie zaopatrywania mieszkańców miasta w ciepło. Wyznaczony przez burmistrza kierunek rozwoju zakłada objęcie jak największej liczby budynków mieszkalnych i usługowych dostępem do ciepła systemowego, które od tego roku będzie też dostarczane przez cały rok, a nie jak dotąd – tylko w sezonie grzewczym. 

Zgodnie z regulaminem konkursu, umowa o dofinansowanie podpisana zostanie do 60 dni od daty decyzji. 

Projekty inwestycyjne, na które MPEC otrzyma dofinansowanie z NFOŚiGW planowane są na lata 2018-2022. 

os 17.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Do blokowiec 22:02 17.01.2018

Będziesz chodził na nogach, wyjdzie Ci to na zdrowie!

blokowiec 17:23 17.01.2018

no no, piękna inwestycja się szykuje. a co z organizacją ruchu przy remontach, czy ktoś bierze to pod uwagę ???

Zobacz również