Kamery live
prognoza pogody

MPEC będzie kontynuował rozbudowę sieci w kierunku centrum

Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa sieci MPEC wzdłuż ul. Podhalańskiej i ul. Orkana. W ramach tej inwestycji, do końca 2021 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej ma zostać podłączonych łącznie 21 obiektów, w tym Miejska Hala Sportowa “Gorce”, Starostwo Powiatowe, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz budynki usługowe, wielorodzinne i jednorodzinne. Do sieci MPEC już latem tego roku będzie też podłączony kościół i budynki należące do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

MPEC będzie kontynuował rozbudowę sieci w kierunku centrum

W przetargu na wykonanie rozbudowy sieci w kierunku ul. Orkana, złożone zostały trzy oferty. Najkorzystniejszą cenę – 2 mln 945 tys. zł zaproponowało konsorcjum firm Heatco sp. z o.o. z Katowic oraz Alu-Centrum sp. j. z Sokołowa.

Inwestycja będzie obejmowała zaprojektowanie oraz wykonanie rozbudowy sieci ciepłowniczej wzdłuż ul. Podhalańskiej i Władysława Orkana, aż do Szkoły Podstawowej nr 5. Prace projektowe mają potrwać maksymalnie do końca czerwca 2020, co oznacza, że latem tego roku powinny ruszyć prace budowlane i przyłączeniowe. Do września 2020 zaplanowano podłączenie obiektów Miejskiej Hali Sportowej “Gorce” oraz dwóch budynków na ul. Ku Studzionkom – w tym budynku usługowego, gdzie mieści się szkoła językowa i gabinety dentystyczne. Do końca tego roku, do miejskiej sieci ciepłowniczej ma zostać podłączony także budynek starostwa. 

Termin wykonania dalszej części inwestycji określono na 31 sierpnia 2021 roku – to podłączenie Szkoły Podstawowej nr 5, aż 12 budynków jednorodzinnych leżących przy ul. Bolesława Wstydliwego i trzech – na ul. Orkana. Ostateczny termin odbioru ustala się na 30 września przyszłego roku. MPEC będzie dostarczał nowym odbiorcom zarówno ciepło wykorzystywane do ogrzania domów, jak i wody użytkowej. Przejścia sieci pod drogami mają być wykonane metodami bezwykopowymi, a w przypadku braku technicznych możliwości – przekopem bez wyłączenia jezdni z ruchu. 

MPEC podłączy kościół

Jeszcze w grudniu 2019 roku rozstrzygnięto przetarg i wybrano wykonawcę przebudowy 120 metrowego odcinka sieci i wykonania przyłączy kościoła i trzech budynków należących do parafii pw. NSPJ. Inwestycję za kwotę blisko 700 tys. złotych wykona firma Erion z Bystrej. 

Obie inwestycje będą realizowane z unijnym dofinansowaniem w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. MPEC rozważa przyłączenie kolejnych odbiorców ciepła w rejonie, jak i rozbudowę sieci w przyszłości.

/os

os 03.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Iwona Posmyk 12:25 03.02.2020

Mieszkańcy Ulicy Szkolnej również proszą o przyłączenie....

Zobacz również