Kamery live
prognoza pogody

“Osobowość Ziem Górskich”. Czas na zgłaszanie kandydatów

23 listopada 2021 09:59

Rozpoczęło się głosowanie w ramach konkursu Osobowość Ziem Górskich. W tym roku można głosować na kilka propozycji z Podhala – wśród nominowanych znaleźli się m.in. sportowiec Łukasz Brzeski, dziennikarz Jerzy Jurecki, wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, a w kategorii małych przedsiębiorców – nowotarski Hotel Gorce. 

Głosować można do 25 listopada włącznie poprzez formularz. Kapituła konkursowa wybierze laureatów w terminie do dnia 3 grudnia 2021 roku, natomiast nagrody zostaną wręczone podczas Uroczystej Gali Finałowej w dniu 11 grudnia 2021 roku.

Organizatorem konkursu, który ma już szesnastoletnią tradycję, jest Stowarzyszenie Koalicja Marek Ziem Górskich z Żywca. Do konkursu mogą zostać zgłoszone osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa z terenu Polski, Słowacji i Czech, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Kandydaci zgłaszani są w następujących kategoriach: „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich”, „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich”, „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich, „Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich”, „Dziennikarz Ziem Górskich”, „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich”, „Osobowość Ziem Górskich” oraz „Sportowiec Ziem Górskich”.

Zgłoszenia do Konkursu mogą dokonywać pochodzące z polsko-słowacko-czeskich regionów górskich samorządy, podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i fundacje, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, organizacje samorządowe, placówki kulturalne i oświatowe oraz media. Zgłoszenia Kandydatów mogą dokonać również sami mieszkańcy terenów górskich (Polacy, Słowacy, Czesi) pod warunkiem zebrania co najmniej 10 podpisów poparcia dla zgłaszanego kandydata.

Nagrody w konkursie będzie przyznawała kapituła konkursu, a jego rozstrzygnięcie nastąpi w trzech etapach. W pierwszym z nich, kapituła oceni przesłane kandydatury dokonując wyboru po trzech nominowanych w każdej z kategorii, których imiona i nazwiska zostaną opublikowane na stronie internetowej koalicji. Przez 9 kolejnych dni internauci oraz laureaci poprzednich edycji będą mogli oddawać swoje głosy na nominowanych w każdej kategorii. W ostatnim etapie konkursu, kapituła dokona wyboru laureatów spośród nominowanych zwykłą większością głosów.

W przeszłości w konkursie byli nagradzani m.in. Dawid Kubacki, Aneta Larysa Knap, wójt Jan Smarduch, czy nowotarska “Chatka”.

Nowotarska “Chatka” i Dawid Kubacki – z tytułem “Osobowość Ziem Górskich”

os 23.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również