Kamery live
prognoza pogody

Motocykliści doczekają się nowego toru?

5 kwietnia 2019 09:55
Wyciszenie Włącz dźwięk

Motocykliści mają powody do radości – kolejny sezon na Podhalu rozpoczęty. W całej tej radości muszą jednak pamiętać, że prawo obowiązuje każdego. Na co muszą uważać właściciele tzw. ścigaczy i crossów? Co wolno, a czego nie wolno robić na Podhalu?

Mają dwa koła, niewiele ważą, a do stu kilometrów na godzinę potrafią rozpędzić się w niecałe trzy sekundy. Po długiej zimie na podhalańskich drogach pojawiły się pierwsze motocykle, a na nich ich właściciele – miłośnicy wolności i czystej prędkości. 

 – To jest odejście w jakimś sensie od wszystkiego, od problemów, zapomina się o wszystkim. Widzisz wtedy tylko kierownicę i jedziesz przed siebie – mówi Klaudia Luberda, motocyklistka z Nowego Targu.

Co jednak robić, aby poruszać się w granicach prawa? Czego muszą wystrzegać się motocykliści? Jakie działania w tym roku nowotarska policja rozpocznie przeciwko tym crossowcom, którzy wjeżdżają do Gorczańskiego Parku Narodowego? Jakie zmiany czekają nowotarski tor motocrossowy oraz co z torem dla motocykli wyścigowych? O tym wszystkim dowiecie się w trzyminutowym materiale reporterskim zamieszczonym poniżej. Oglądajcie!

/ps/

Piotr Starmach 05.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również