Kamery live
prognoza pogody

Most w remoncie do 6. sierpnia. „Korki” już od ronda

10 maja 2021 13:01

NOWY TARG. Tym, co tak bardzo doskwiera teraz kierowcom jadącym przez Nowy Targ na linii wschód – zachód, są półgodzinne nawet „korki”, sięgające ronda Św. Jana Pawła II. Przyczyna to remont mostu na Białym Dunajcu, w ciągu al. Tysiąclecia.

Most w remoncie do 6. sierpnia. „Korki” już od ronda

Szeroki zakres robót przy kilkudziesięcioletnim obiekcie powoduje, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewidziała je do 6. sierpnia. Do tego czasu ruch na moście od godz. 6.00 rano do 20.00 będzie wahadłowy, sterowany ręcznie. Tymczasową sygnalizację świetlną drogowcy włączają o godz. 20.00 i działa ona do 6.00 rano.

Prace zaczęły się na północnej stronie mostu i ma być ona gotowa do 21. czerwca, czyli przed wakacjami. Od tej pory do 6. sierpnia remontowana będzie południowa strona przeprawy. 

 

Co może cieszyć spacerowiczów – przy okazji remontu zostały przebudowane betonowe schodki prowadzące z mostu na brzeg Białego Dunajca. Przypomnijmy, że w stanie mocnego wykruszenia służyły one jeszcze klienteli starej targowicy.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 10.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również