Kamery live
prognoza pogody

Moc atrakcji dla dzieci w ramach Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Warsztaty, pokazy naukowe, zajęcia kreatywne, ekologiczny spektakl teatralny – a to pod ogromnym, kolorowym namiotem. Podczas Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy. Areną wydarzenia stał się Park Miejski w Nowym Targu.

Moc atrakcji dla dzieci w ramach Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Dzięki warsztatom dzieci dowiedziały się, dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia, czym w ogóle jest powietrze, z czego się składa i jak sprawdzić jego jakość. W Eko Fabryce Zabawek uczestnicy imprezy stworzyli zabawki z elektrośmieci. Kabelki, klawiatury, płyty główne… To wszystko posłużyło do zrobienia robocików i ludzików.

Animatorzy prowadzący piknik przygotowali konkursy tematyczne z nagrodami. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

W programie wydarzenia pojawił się też spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Dzięki komediowej fabule była to niezapomniana lekcja dla młodych widzów.

Organizatorami Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza są firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Nowy Targ. Honorowy Patronat nad akcją objęła posłanka Anna Paluch.

 

ag 26.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Podrurznik 14:23 26.09.2023

Dzieci wiedzą co jest grane. Władze miasta niestety nie. Miały wiele okazji, żeby poprawić sytuację powietrza w rejonie i co zrobiły? Wybudowały grające fontanny podświetlane i jakieś koszmarne posągi na rynku. "Po co inwestować w powietrze, jak go nie widać, panocku!"

Zobacz również