Kamery live
prognoza pogody

Mobilne lodowisko – tak, ale z zadaszeniem i filtrami powietrza!

10 listopada 2017 12:31

Choć ślizgawki pod gołym niebem, w takim kształcie, w jakim funkcjonowała do tej pory na nowotarskim Rynku nie będzie, pojawia się szansa na to, by ta urokliwa tradycja była jednak kontynuowana. Władze miasta wyszły z pomysłem stworzenia na Rynku ślizgawki z odpowiednim zadaszeniem i urządzeniami do filtrowania powietrza. 

Mobilne lodowisko - tak, ale z zadaszeniem i filtrami powietrza!

Pomysł burmistrza będzie zrealizowany pod warunkiem, że radni podczas najbliższej sesji zgodzą się na przeznaczenie środków z budżetu na ten właśnie cel. 

Zimowa ślizgawka w centrum miasta od zawsze miała sporo zwolenników i niewątpliwie współtworzyła klimat miasta, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym – udekorowana światełkami, z Targami Bożonarodzeniowymi tuż obok i pięknie rozświetlonym budynkiem Ratusza. Nowotarski rynek sam w sobie stanowi atrakcję, jakiej próżno szukać w turystycznych miejscowościach na Podhalu, które posiadają całkiem inny układ urbanistyczny. 

To właśnie rynek w Nowym Targu, z bogata infrastrukturą gastronomiczną i handlową posiada bowiem potencjał do organizacji Targów Bożonarodzeniowych z prawdziwego zdarzenia. Umiejscowienie tuż obok ślizgawki wyposażonej w zabezpieczenia przeciwko zanieczyszczeniom powietrza dodatkowo podniesie jego atrakcyjność jako produktu turystycznego w okresie zimowym. 

 

NT24TV 10.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również