Kamery live
prognoza pogody

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zakopanem. “Zakaz palenia węglem i drewnem oraz strefa wolna od pojazdów spalinowych”

24 września 2021 20:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

Całkowity zakaz palenia węglem i drewnem, zakaz sprzedaży foliowych torebek czy wprowadzenie strefy wolnej od spalin – takie postulaty padły dziś z ust młodzieży w trakcie dzisiejszego strajku klimatycznego w Zakopanem.

Zakopiańska młodzież spotkała się najpierw przy oczku wodnym na Krupówkach, potem przemaszerowała pod urząd miasta w Zakopanem. Uczniowie spod Giewontu wskazywali, że ich byt oraz przyszłość zależy od decyzji obecnie rządzących. Poza postulatami ogólnopolskimi strajkujący zaproponowali wprowadzenie pod Tatrami klimatycznego stanu wyjątkowego, obowiązkowej segregacji w miejscach publicznych i prywatnych, zakup drona do kontroli emisji spalin, rozwój łąk kwietnych, odbudowania bukowego regla Podhala czy zakazy sprzedaży foliowych toreb. Były też kwestie związane z poprawą jakości powietrza w Zakopanem. Miałoby temu pomóc wprowadzenie strefy wolnej od pojazdów spalinowych w centrum miasta, całkowite zakazanie palenia węglem i drewnem w kotłach oraz przyśpieszenie rozwoju i promocji miejskiej komunikacji elektrycznej. 

Piotr Starmach 24.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również