nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć że pracują dla siebie

Tomek Valtonen, trener TatrySki Podhala Nowy Targ ocenia pierwszy etap przygotowań do sezonu 2018/2019.

Jest pan zadowolony z pracy jaką zespół wykonał podczas tych 7 tygodni?

– Tak, choć trudno mi ocenić pierwsze trzy tygodnie, bo jeszcze wtedy z zespołem mnie nie było. Ale czas który spędziliśmy razem został przez chłopaków bardzo solidnie przepracowany. Widać było chęć i zaangażowanie. To najważniejsze.

Udało się nadrobić stracony czas? Mówię o tych 3 tygodniach kiedy zespół przygotowywał się bez trenerów.

– Nie wiem czy to był stracony czas. Z tego co wiem chłopcy też wtedy trenowali bardzo solidnie. Ale na wnioski trzeba poczekać. Wszystko zweryfikuje sezon.

Wyniki badań jakie przeszli zawodnicy są satysfakcjonujące?

– Nie jest źle. 75 procent zawodników myślę że jest gotowa do sezonu. Pozostałe 25 procent musi się solidnie przyłożyć i jeszcze mocniej pracować nad sobą. Co ciekawe tyczy się to głównie młodych zawodników. Ze starszymi nie ma problemu. Widać, że profesjonalnie podchodzą do tych spraw. I to jest troszkę dla mnie niezrozumiałe. Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć, że przecież są na początku swojej kariery i żeby coś w hokeju osiągnąć, to właśnie teraz muszą najmocniej pracować.

24 lipca wznawiacie treningi. 1 sierpnia wychodzicie na lód. Wtedy też zacznie się walka o miejsce w składzie, bo na pewno nie dla wszystkich ono się znajdzie…

– To jest normalne. Mamy przed sobą 8 spotkań sparingowych. Mogę zapewnić, że każdy z zawodników, którzy trenowali do tej pory, dostanie szansę pokazania się na lodzie. Nie wiem czy to będzie 1,2,3 czy 5 meczów sparingowych. Będziemy analizować grę każdego patrząc przez pryzmat dobra zespołu.

Jak liczna będzie kadra zespołu w sezonie?

– Chciałbym mieć do dyspozycji 2 bramkarzy, 8 obrońców i 14 napastników, ale też jeszcze po 1 bramkarzu, napastniku i obrońcy do treningów. Myślę, że to optymalna liczba. Ci którzy nie wywalczą sobie miejsca w składzie, chciałbym aby byli wypożyczeni do innych klubów, gdzie mogliby nabywać doświadczenia i za jakiś czas znów podjąć walkę o miejsce w naszej drużynie.

Zespół wzmocnią obcokrajowcy ?

– Tak jak już wcześniej mówiłem, potrzebujemy jeszcze po jednym klasowym obrońcy i napastniku. Mamy już listę kandydatów. Wiadomo że jesteśmy w okresie transferowym. Na decyzję niektórych zawodników musimy więc czekać. Ale też czekać w nieskończoność nie zamierzamy. Chcę by obcokrajowcy dołączyli do nas już w okresie meczów kontrolnych.

Jeszcze dwa zdania o reprezentacji. Kiedy pierwsze zgrupowanie i pierwsze powołania?

– 20 sierpnia spotykamy się w Katowicach. Będziemy tam przebywać do 23 sierpnia. Powołanych zostanie 30 zawodników. Ich nazwiska podamy w niedługim czasie.

Rozmawiał Maciej Zubek

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna