Kamery live
prognoza pogody

Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć że pracują dla siebie

11 lipca 2018 13:05
Tomek Valtonen, trener TatrySki Podhala Nowy Targ ocenia pierwszy etap przygotowań do sezonu 2018/2019.
Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć że pracują dla siebie

Jest pan zadowolony z pracy jaką zespół wykonał podczas tych 7 tygodni?

– Tak, choć trudno mi ocenić pierwsze trzy tygodnie, bo jeszcze wtedy z zespołem mnie nie było. Ale czas który spędziliśmy razem został przez chłopaków bardzo solidnie przepracowany. Widać było chęć i zaangażowanie. To najważniejsze.

Udało się nadrobić stracony czas? Mówię o tych 3 tygodniach kiedy zespół przygotowywał się bez trenerów.

– Nie wiem czy to był stracony czas. Z tego co wiem chłopcy też wtedy trenowali bardzo solidnie. Ale na wnioski trzeba poczekać. Wszystko zweryfikuje sezon.

Wyniki badań jakie przeszli zawodnicy są satysfakcjonujące?

– Nie jest źle. 75 procent zawodników myślę że jest gotowa do sezonu. Pozostałe 25 procent musi się solidnie przyłożyć i jeszcze mocniej pracować nad sobą. Co ciekawe tyczy się to głównie młodych zawodników. Ze starszymi nie ma problemu. Widać, że profesjonalnie podchodzą do tych spraw. I to jest troszkę dla mnie niezrozumiałe. Młodzi zawodnicy muszą zrozumieć, że przecież są na początku swojej kariery i żeby coś w hokeju osiągnąć, to właśnie teraz muszą najmocniej pracować.

24 lipca wznawiacie treningi. 1 sierpnia wychodzicie na lód. Wtedy też zacznie się walka o miejsce w składzie, bo na pewno nie dla wszystkich ono się znajdzie…

– To jest normalne. Mamy przed sobą 8 spotkań sparingowych. Mogę zapewnić, że każdy z zawodników, którzy trenowali do tej pory, dostanie szansę pokazania się na lodzie. Nie wiem czy to będzie 1,2,3 czy 5 meczów sparingowych. Będziemy analizować grę każdego patrząc przez pryzmat dobra zespołu.

Jak liczna będzie kadra zespołu w sezonie?

– Chciałbym mieć do dyspozycji 2 bramkarzy, 8 obrońców i 14 napastników, ale też jeszcze po 1 bramkarzu, napastniku i obrońcy do treningów. Myślę, że to optymalna liczba. Ci którzy nie wywalczą sobie miejsca w składzie, chciałbym aby byli wypożyczeni do innych klubów, gdzie mogliby nabywać doświadczenia i za jakiś czas znów podjąć walkę o miejsce w naszej drużynie.

Zespół wzmocnią obcokrajowcy ?

– Tak jak już wcześniej mówiłem, potrzebujemy jeszcze po jednym klasowym obrońcy i napastniku. Mamy już listę kandydatów. Wiadomo że jesteśmy w okresie transferowym. Na decyzję niektórych zawodników musimy więc czekać. Ale też czekać w nieskończoność nie zamierzamy. Chcę by obcokrajowcy dołączyli do nas już w okresie meczów kontrolnych.

Jeszcze dwa zdania o reprezentacji. Kiedy pierwsze zgrupowanie i pierwsze powołania?

– 20 sierpnia spotykamy się w Katowicach. Będziemy tam przebywać do 23 sierpnia. Powołanych zostanie 30 zawodników. Ich nazwiska podamy w niedługim czasie.

Rozmawiał Maciej Zubek

Maciej Zubek 11.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również