Kamery live
prognoza pogody

Młodzi naukowcy ponownie na “Podhalance”

18 kwietnia 2021 10:55

15 kwietnia 2021 r. odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców “Nauka Talent Pasja”, zorganizowana przez Instytut Humanistyczno-Społeczny – Panią mgr Iwonę Hodorowicz i Panią dr Małgorzatę Muszyńską-Kurnik, Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki oraz Dział Konferencji i Wydawnictw Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Młodzi naukowcy ponownie na

To była pierwsza konferencja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w nowej, wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów: wygłoszono 56 referatów, przygotowano 11 posterów, zaś w konferencji wzięło udział 130 uczestników z 15 uczelni wyższych z całej Polski.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Jego Magnificencja Rektor PPUZ w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni. Wykład otwierający pt. „LAS – MIŁOŚĆ I PASJA” wygłosił mgr inż. Krzysztof Przybyła – leśniczy Nadleśnictwa w Nowym Targu.

W trakcie konferencji, mieliśmy przyjemność wysłuchać 56 referatów, które wygłosili młodzi naukowcy z 15 uczelni wyższych z całej Polski. W swoich wystąpieniach, poruszali oni tematy dotyczące wpływu pandemii na turystykę oraz przewidywanych zmian w tej branży w postpandemicznej przyszłości. Mówiono również o błyskawicznym rozwoju turystki wirtualnej oraz wpływie influencerów, mass- i social- mediów na trendy w podróżowaniu. Młodzi badacze prezentowali wyniki własnych badań. Chętnie sięgali do nowatorskich tematów, związanych z astroturystyką, turystyką kamperową oraz „fenomenem poszukiwania ulotnych przestrzeni”, czyli Urbeksem.

Z uwagi na tak dużą liczbę wystąpień, konferencja została podzielona na cztery sesje tematyczne. Oprócz sesji referatowej odbyła się sesja posterowa w wersji online, przygotowana przez dr Małgorzatę Muszyńską-Kurnik. Studenci II roku kierunku turystyka i rekreacja PPUZ w Nowym Targu prezentowali swoje badania naukowe w formie filmów nagranych do przygotowanych wcześniej i umieszczonych na stronie internetowej posterów.

Prelegenci reprezentowali następujące uczelnie:

 1. Uniwersytet Jagielloński,
 2. Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Raciborzu, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Karpacką Uczelnię w Krośnie,
 3. Państwową Uczelnię Zawodową w Tarnobrzegu,
 4. Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku,
 5. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie,
 6. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu,
 7. Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza,
 8. Państwową Uczelnię Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu,
 9. Mazowiecką Uczelnię Publiczną w Płocku,
 10. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie,
 11. Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
 12. Akademię Kaliską,
 13. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach,
 14. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie,
 15. Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu.

/źródło: PPUZ w Nowym Targu/

Piotr Starmach 18.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również