Kamery live
prognoza pogody

Młodzi modelarze Aeroklubu Nowy Targ z powołaniami do Kadry Narodowej

3 czerwca 2022 17:25

Piotr Bryja, Zofia Jarkiewicz oraz Maciej Zubek to trójka juniorów z Aeroklubu Nowy Targ która otrzymała powołania do Kadry Narodowej Juniorów na 2022r w klasie F1E – zboczowych modeli szybowców wolnolatających.

Młodzi modelarze Aeroklubu Nowy Targ z powołaniami do Kadry Narodowej

W  poniedziałkowe popołudnie, 30 maja 2022r. na nowotarskim lotnisku Prezes Aeroklubu Nowy Targ Józef Stachoń–Tutoń w imieniu Aeroklubu Polskiego wręczył młodym zawodnikom oficjalne powołania do Kadry Narodowej.

Na uroczystości obecni byli: przewodniczący sekcji modelarskiej aeroklubu – Janusz Tarnowski, instruktor modelarni działającej w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu – Bogusław Kudas, rodziny oraz znajomi kadrowiczów.

Powołanych kadrowiczów już w sierpniu czeka wyjazd na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w miejscowości Turda w Rumunii.

Warto podkreślić, że uzyskane powołania to efekt bardzo dobrych startów i wysokich lokat nowotarskich zawodników w Mistrzostwach Polski oraz Pucharach Polski w ubiegłym roku oraz latach poprzednich.

Jest to wielki sukces dla nowotarskich modelarzy którzy pomimo tego, że od wielu lat stanowią trzon polskiego modelarstwa w tej klasie modeli szybowców latających na zboczach gór, swoich ostatnich reprezentantów na zawodach rangi Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy mieli ponad 20 lat temu.

Sukces ten nie byłby oczywiście możliwy gdyby nie bardzo dobra współpraca z dyrekcją Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu gdzie młodzi modelarze pod czujnym okiem Instruktora Bogusława Kudasa mogą poznawać tajniki modelarskiej pasji i budować swoje modele latające.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 03.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również