Młodzi hokeiści Podhala od pechowej porażki zaczęli udział w MPJM

25 lutego 2020 15:01

Od przegranej 3:4 po dogrywce z Niedźwiadkami Sanok turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – rozgrywany w Tychach w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – rozpoczęli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ.

Podhale szybko bo już w 4 min objęło prowadzenie, które utrzymało do końca pierwszej tercji. W drugiej to sanoczanie pierwsi zdobyli bramkę, ale jeszcze w tej odsłonie Podhale odpowiedziało dwoma golami. Niestety w ostatnich 20 minutach „Szarotki” dwubramkową przewagę roztrwoniły i regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 3:3. W dogrywce sanoczanie poszli za ciosem i w jej 28 sekundzie grając w liczebnej przewadze zdobyli zwycięskiego gola.

Bardzo szkoda tego meczu. Przez dwie tercje graliśmy bardzo przyzwoicie. W trzeciej też nie było źle. Nie potrafiliśmy jednak „dobić” przeciwnika. A ten w składzie ma indywidualności i to zadecydowało. Przy 3:2 mieliśmy wyśmienitą sytuację. Gdybyśmy ją wykorzystali myślę, że byłoby po meczu. A tak, dostaliśmy gola na 3:3 a równo z syreną złapaliśmy problematyczną karę i w dogrywce, grając 3 na 4 straciliśmy bramkę. Pozostał niedosyt. Teraz żeby liczyć się w walce o medale nie możemy już sobie pozwolić na porażkę – ocenił trener Podhala, Ryszard Kaczmarczyk

We środę „Szarotki” zagrają z Sokołami Toruń, a w czwartek z Tychami.

MMKS Podhale Nowy Targ – Niedźwiadki Sanok 3:4 (1:0, 2:1, 0:2, d.0:1)
Bramki: 1:0 Trzebunia (F. Kapica) 4, 1:1 Pisula (Florczak) 22, 2:1 Trzebunia (F. Kapica) 31, 3:1 Worwa (Nykaza) 37, 3:2 Dobosz (Radwański) 47, 3:3 Biłas (Dobosz) 57, 3:4 Florczak (Dobosz) 61.
MMKS Podhale: Polak – Wikar, Nykaza, Jarczyk, Worwa, Pelwa – Szlembarski, Żurawski, F. Kapica, T. Kapica, Trzebunia – Danel, Słowakiewicz, K. Malasiński, Długopolski, Leja – Sarniak, Pudzisz, Sokół, Siuty, Maciaszek.
Kary: 4 – 16 min.