Kamery live
prognoza pogody

Młody nowotarżanin będzie grał za oceanem

Młody nowotarski hokeista Bartłomiej Wsół  podpisał kontrakt z klubem z Ameryki Północnej. Występował on będzie w kanadyjskiej lidze juniorskiej CPJHL w barwach Smiths Falls Settlers.

Młody nowotarżanin będzie grał za oceanem

Wsół jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. 19-latek w ostatnim sezonie prezentował swoje umiejętności w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. W PHL rozegrał 10 spotkań w Kadrze PZHL U23, zaliczając tym samym debiut w rodzimej ekstraklasie. Udało mu się wywalczyć pierwsze „oczko” w tych rozgrywkach. Na taflach 1. Ligi reprezentował w 11 meczach drużynę SMS-u PZHL Katowice. W jego dorobku znalazły się 4 gole i 7 asyst.

O dołączeniu Polaka do „Odkrywców” dość szeroko informują media związane z ligą CPJHL. Na oficjalnej stronie tej organizacji podano, iż Polak dysponuje dużymi umiejętnościami gry w ataku, a ponadto bardzo dobrze jeździ na łyżwach. Napisano również, że jego nowy klub liczy, iż Wsół będzie siał postrach pod bramkami rywali.

Jeszcze dalej w swoich opiniach poszła oficjalna strona Smiths Falls Settlers, na której napisano, że „Osadnicy” są bardzo zadowoleni z pozyskania takiego zawodnika. Wyrażono opinię, iż Wsół powinien wywrzeć w nadchodzącym sezonie wpływ na ligę, a przedstawiciele wielu amerykańskich szkół będą mu się przyglądać, aby w przyszłości zapewnić mu edukację i rozwój hokejowy.

źródło: Dawid Antczak/hokej.net

Maciej Zubek 10.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Ciocia Magda 03:52 12.07.2019

Bartek do przodu! Pokarz co potrafisz! Wiem ze duzo!!! tak ze do boju!!!!! I poprosze o autograf dzisaj bo potem nawet jako ciotka sie niedopcham!!!! Gratulacje!!! So proud of you!!!

MrK49 14:14 11.07.2019

Jak jedzie po naukę,to na pewno wywrze wpływ na ligę.

Vice wujt 12:18 10.07.2019

W Polsce był przeciętny a tam zrobi karierę oszałamiającą tak samo jak z hokejem w Nowym Targu miesiąc temu upadek a teraz euforia sponsor MMKS Thermy Bania dług KH spadł do 30 procent nawet Coperfield by się zawstydził cudotwórcy w zarządzie zamiast zabrać się do roboty to pierwsze szum medialny a potem nic z tego .

Ciocia Magda 03:25 12.07.2019

A czy ty czasem sie NIE uwazasz za Krzysztofa Jackowskiego? Zeby przepowiadac co bedzie potem! Jako nowotarzanin I Polak powinienes byc dumny ze chlopak zaistnial w swiecie hokeja , ale NIE! Bo zazdrosc I zawistnosc jest w twoim charakteze! Uwazaj bo wrzodow dostaniesz!!!!!! niezycze ci ale tak sie dzieje jak czlowieka zazdrosc zrzera!! Od zoladka!!!

Won 16:07 10.07.2019

Jak byś dobrze artykuł przeczytał to on tam jedzą po naukę. Czytaj że zrozumieniem!!!

Vice vujt 17:00 10.07.2019

Jak "jedzą po naukę " to co innego .

Zobacz również