Kamery live
prognoza pogody

Mistrzynie Małopolski w unihokeju

2 grudnia 2022 15:07

W dniu 30 listopada 2022r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt .  Reprezentantki powiatu nowotarskiego po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne i sięgnęły po tytuł mistrzowski.

Mistrzynie Małopolski w unihokeju

Na zawody stawiło się 7 drużyn: SP 3 Trzebinia , SP Ludźmierz, SP Łososina Dolna, ZSP nr 1 Kasina Wielka, SP Sucha, KSP Nowy Sącz, ZSP Kobylany. Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji w grupach w systemie gry “każdy z każdym”. Zwycięstwo w grupach wywalczyły reprezentantki Ludźmierza i Łososiny Dolnej. W półfinałach, gdzie zwycięzca grupy spotyka się z drugą drużyna drugiej grupy, SP Ludźmierz pokonał SP z Suchej 3:0 a Łososina Dolna pokonała w karnych  Kasinę Wielką 2:1. W finale dziewczęta z Ludźmierza pokonały rywalki z Łososiny Dolnej 2:0 i zostały po raz kolejny w historii sportów szkolnych Mistrzyniami Województwa Małopolskiego. W walce o brąz Kasina Wielka pokonała Suchą 1:0.  Skład zwycięskiej drużyny Jachimczak Zuzanna, Kocańda Emilia, Krużel Julia, Lubińska Patrycja, Mocherek Wiktoria, Mrożek Marta, Mrożek Nikola, Pilna Maja, Polak Amelia, Truty Gabriela. Opiekun drużyny: Rafał Pelczarski. Uroczystą dekorację swoją obecnością zaszczycili Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

1. SP LUDŹMIERZ – powiat NOWOTARSKI 

2. SP ŁOSOSINA DOLNA – powiat NOWOSĄDECKI

3. ZSP 1 KASINA WIELKA – powiat LIMANOWSKI

4. SP SUCHA – powiat OLKUSKI

5. KSP NOWY SĄCZ – powiat M. NOWY SĄCZ

6. SP KOBYLANY – powiat KRAKOWSKI

7. SP3 TRZEBINIA – powiat CHRZANOWSKI

 

mat. nadesłane – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

os 02.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również