Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwa Smreka w grze w boule

5 października 2021 13:43

Korzystając z pogodnej aury, w Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbyły się mistrzostwa gry w boule. Emocji było co niemiara. Osoby chętne do gry były w nią bardzo zaangażowane, a pozostali mieszkańcy oddali się kibicowaniu. Pierwsze miejsce zajął Ludwik Karpierz, drugie Andrzej Budzyk, a na trzecim uplasował się Jan Tylka.

Mistrzostwa Smreka w grze w boule

Ta tradycyjna francuska gra zręcznościowa, polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu kulami w stronę małej kulki – tzw. „świnki”. Każda partia składa się z kilku rozgrywek, a zadaniem każdego zawodnika jest umieścić swoją bulę najbliżej „świnki” lub wybić kulę przeciwnika, która tam się znajduje.

Wszyscy seniorzy biorący udział w zawodach i kibicowaniu otrzymali słodkie niespodzianki, a zwycięzcy dodatkowo puchary wykonane własnoręcznie przez mieszkańców podczas zajęć arteterapii. Zawody przygotowali i przeprowadzili pracownicy „Smreka”: Paulina Pitoń, Katarzyna Szarek i Grzegorz Wiatrak.

Fot. DPS „Smrek”

os 05.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również