Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwa Polski modeli sterowanych mechanicznie klasy F1E

20 września 2023 09:39

W dniach 16 – 17.09.2023 r. w miejscowości Toszek koło Gliwic, rozegrano Mistrzostwa Polski modeli sterowanych mechanicznie klasy F1E. Wzięła w nich udział modelarnia Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior, junior młodszy. Sukcesem zakończył się start młodych modelarzy.

Mistrzostwa Polski modeli sterowanych mechanicznie klasy F1E

W kategorii junior Mistrzem Polski został Piotr Bryja. Drużyna w składzie: Piotr Bryja, Adrian Waksmundzki i Kacper Frysztak zdobyła tytuł Mistrza Polski juniorów. W kategorii junior młodszy drużyna w składzie: Nadia Frysztak, Kacper Frysztak, Oskar Frysztak zdobyła drugie miejsce. Indywidualnie Nadia Frysztak była czwarta. Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych.

Młodzi modelarze budują modele w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu i są członkami Aeroklubu Nowy Targ. Ich instruktorem jest Bogusław Kudas.

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

ag 20.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również