Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwa Polski MMA – z sukcesami zawodników z Nowego Targu

18 czerwca 2021 12:45

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach zawodników Nowotarskiego Klubu Sportów Walki. W minioną sobotę mieliśmy okazję wziąć udział w Mistrzostwach Polski MMA odbywających się w Warszawie. Organizacją tej imprezy zajęło się nowopowstałe stowarzyszenie MMA Polska założone przez właścicieli federacji KSW.

Mistrzostwa Polski MMA - z sukcesami zawodników z Nowego Targu

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wielu zawodników z całego kraju. Fajterzy zostali podzieleni na “Pierwszy krok” oraz tych, którzy już są doświadczeni i maja na koncie kilka walk. NKSW reprezentowało 4 zawodników.

Pierwszy z nich, Artur Przybęcki wystartował w “Pierwszym kroku”. W swojej kategorii wagowej miał jednego przeciwnika którego pokonał w drugiej minucie walki przez duszenie zza pleców.
Największym pechowcem okazał się Dawid Marcinkowski, który w pierwszych sekundach walki doznał kontuzji (głęboko rozcięty łuk brwiowy ) i sędzia przerwał walkę.

Pozostali dwaj zawodnicy czyli Adam Muzyk i Andrzej Karkula w imponującym stylu zdominowali swoje dywizje wagowe. Panowie pokonywali kolejno faworytów swoich kategorii wagowych. Adam Muzyka walczący w kategorii -70 stoczył trzy świetne pojedynki. Finał transmitowany przez telewizję Polsat Fight Sport. Przegrał minimalnie na punkty.
Andrzej Karkula to kolejny utalentowany góralski fajter, który stoczył aż 4 pojedynki turniejowe jednego dnia. Jego kategoria wagowa to 66 kg – mocno obsadzona, miedzy innymi przez aktualnego Mistrza Europy. Andrzej od pierwszego pojedynku pokazał, że jest kompletnym zawodnikiem MMA i kolejno zwyciężał swoje walki, pokonując miedzy innymi właśnie Mistrza Europy IMMAF. Potknął się jedynie w trzecim pojedynku, przegrywając walkę zaledwie jednym obaleniem. Czwartą walkę o 3. miejsce zwyciężył z bardzo mocnym zawodnikiem z klubu Kotwica MMA Kraków.

-W ten oto sposób panowie udowodnili że mamy na Podhalu bardzo mocną ekipę MMA, o której będzie jeszcze bardzo głośno – mówił szef Nowotarskiego Klubu Sportów Walki, Wojciech Hoły, składając serdeczne podziękowania dla sponsorów: Wypożyczalni Samochodów Bartlomiej Bukowski, Ubezpieczalnia Bartłomiej Bobrowski-Czarny Dunajec, Fitness Factory, Gorący Potok, Medical Clinic Podhale, Dziki Byk, Podhale Fit Catering, MCSiR, Miasto Nowy Targ, Fabryka Reklamy, Holy Studio, One Way Tatoo, hotel Bystra Białka.

mat. nadesłane

 

os 18.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również