Kamery live
prognoza pogody

Mistrz, mistrz Górale!

21 kwietnia 2018 22:48
Unihokeiści Górali Nowy Targ zrewanżowali się drużynie MUKS Zielonka za zeszłoroczną porażkę w finale Mistrzostw Polski i po raz 6 w historii sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w Polsce! Brązowy medal – drugi rok z rzędu - po wygranej nad Wilkami Sanok, przypadł z kolei drugiej z nowotarskich drużyn, Szarotce.
Mistrz, mistrz Górale!

Oba mecze rozegrano w ramach Super Finału, którego tym razem gospodarzem był Rzeszów.

Górale w finale dali pokaz świetnej, przede wszystkim zespołowej gry. Byli drużyną zdecydowanie lepiej zorganizowaną, taktycznie dojrzalszą i przez to mającą zdecydowanie więcej argumentów zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Zaczęło się jednak nie najlepiej. Już w 6 min Górale bowiem Artura Kasperka, który w niegroźnej wydawałoby się sytuacji, nabawił się kontuzji kolana i nie był w stanie kontynuować gry.

Strata jednego z kluczowych zawodników podziałała jednak motywująca na nowotarżan, którzy chwilę później objęli prowadzenie, po tym jak Jakub Korczak wykorzystał rzut karny. W 16 min świetnie zachował się pod bramką Zielonki Michał Leja i po pierwszej tercji Górale mieli dwa gole zaliczki.

Dobrą grę nowotarżanie kontynuowali w drugiej tercji. Co prawda w 28 min, grając w liczebnym osłabieniu stracili gola, ale po ledwie 14 sekundach – przy wydatnej pomocy bramkarza Zielonki – trzecim golem dla Górali odpowiedział Mateusz Turwoń.

Górale poszli za ciosem i w końcówce tej odsłony jeszcze dwukrotnie cieszyli się z goli. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bartosz Ciapała, dokładając łopatkę kija do podania Karola Subika, a po chwili z dystansu trafił Korczak. To jednak do Zielonki należało ostatnie słowo w tej tercji. Niemal równo z syreną końcową Jakuba Pawlika pokonał Andrzej Kryński.

Początkowe minuty trzeciej tercji to pełna kontrola wydarzeń przez nowotarżan. W miarę upływu czasu nie mająca nic do stracenia Zielonka zaczęła przejmować inicjatywę. W 50 min karę – przy mocnych protestach Górali – złapał Ciapała i po 46 sekundach do nowotarskiej bramki trafił – w stylu lacrosse – Dzianis Rahovik.

Gracze Zielonki rzucili się na nowotarżan, ale w 56 min ich zapędy ostudził Leja, a po chwili „dobił” ich strzałem do pustej już bramki Korczak. Jeszcze w końcówce na otarcie łez gola dla Zielonki zdobył Michał Sieńko.

Zawodnicy Górali zdominowali też indywidualne wyróżnienia. Jakub Pawlik został uznany najlepszym bramkarzem, najlepszym lewym obrońcą Bartosz Gotkiewicz, a najlepszym prawy obrońcą Karol Subik. Tytuł najlepszego środkowego trafił z kolei do rąk zawodnika Szarotki, Bartłomieja Augustyna

Ogromnie cieszymy się, że odzyskaliśmy Mistrzostwo. Przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio byliśmy tak skoncentrowani i zmobilizowani jak przed tym finałem – cieszy się GotkiewiczWiedzieliśmy jak gra Zielonka, wiedzieliśmy na co musimy być przygotowani i co jest kluczem do zwycięstwa w tym finale. Zrealizowaliśmy założenia niemal w stu procentach. Byliśmy niesamowicie skupieni w defensywie. Dopisała też skuteczność. Zdobywaliśmy gole w bardzo ważnych momentach tego meczu, systematycznie „podcinając” skrzydła przeciwnikowi. Gratuluje wszystkim chłopakom, ale szczególnie chciałbym podziękować Arturowi Kasperkowi. Pech chciał, że szybko skończył swój udział w tym finale, ale jego wkład w to Mistrzostwo jest bardzo duży – dodał grający trener Górali.

Finał

MUKS Zielonka – Górale Nowy Targ 4:7 (0:2, 2:3, 1:2)

Bramki dla Górali: Korczak 3, Leja 2, Turwoń, Ciapała.

Górale: Pawlik – Kasperek, Bisaga, Gotkiewicz, Kostela, Barszczewski, Fryźlewicz, Tomalak, Subik, Pzadro, Ciapała, Leja, Turwoń, A. Tylka, Korczak, M. Tylka, Smarduch.

Szarotka w meczu o „brąz” ograła bez większych problemów beniaminka z Sanoka. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej tercji, wygranej przez nowotarżan 5:0. Cały mecz Podhalanie wygrali w rozmiarach 8:3

To dla nas duży sukces – podkreśla grający trener Szarotki, Łukasz ChlebdaMecz dobrze się dla nas ułożył, zdominowaliśmy rywala na początku i ustawiliśmy sobie spotkanie. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy. Jako trener chciałbym im bardzo podziękować za trud włożony w ten sezon – dodał Chlebda.

Mecz o 3 miejsce

Gorący Potok Szarotka – Wilki Sanok 8:3 (5:0, 1:1, 2:2)

Bramki dla Szarotki: Widurski, Ryś, Kozubal, Budzoń, Ślusarek, Chlebda, Ligas, Sikora.

Szarotka: Jastrzębski – Ossowski, Augustyn, Lech, Ligas, Budzoń, Chlebda, Ryś, Spyra, Frysztak, Widurski, Ślusarek, Kozubal,

Fot. Jakub Udziela

Maciej Zubek 21.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również