Kamery live
prognoza pogody

Misterium Męki Pańskiej 2019

Wyciszenie Włącz dźwięk

W sali widowiskowej MOK miała dziś  miejsce premiera Misterium Męki Pańskiej. Jak zawsze – już od 18 lat – wydarzenie zgromadziło tłumy widzów. Hasłem, jakie tym razem przyświecało misterium było “Spotkałem Pana”, a postacią, wokół której osnute były wątki tegorocznej inscenizacji Męki Pańskiej, był św. Piotr. Całość w sposób szczególny wpisywała się w obchody 40. rocznicy wizyty  św. Jana Pawła II w Nowym Targu. 

Reżyserii misterium podjął się po raz kolejny aktor Teatru Ludowego w Krakowie Piotr Piecha, autorem scenariusza nie po raz pierwszy był ks. Marcin Napora. Lista twórców i “dobrych duchów” czuwających nad organizacją wydarzenia, a skupionych wokół parafii pw. św.  Jana Pawła II w Nowym Targu, była jednak o wiele dłuższa. Nic dziwnego – przygotowanie misterium to ogromne przedsięwzięcie wymagające przygotowania odpowiedniej scenografii, rekwizytów, kostiumów, muzyki, oświetlenia, a przede wszystkim – grupy kilkudziesięciu aktorów amatorów w  taki sposób, by w swoich rolach wypadli jak najbardziej przekonująco. W tym roku w sposób szczególny zaznaczona była na scenie obecność dziecięcych aktorów. 

Misterium Męki Pańskiej 2019, MOK Nowy Targ – finałowa piosenka

Misterium Męki Pańskiej 2019, MOK Nowy Targ – finałowa piosenka

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 30 marca 2019

Wspomnienie każdej osoby, czy też  grupy osób, którym na samym końcu dziękował ze sceny ks. proboszcz Jan Karlak, przyjmowane było gorącym aplauzem. 

-Tegoroczne misterium wpisuje się w sposób szczególny w 40. rocznicę pobytu na podhalańskiej ziemi św. Jana Pawła II, dzięki któremu ta nasza polska ziemia na nowo odkryła bogactwo spotkania z Panem – wyjaśniał ks. proboszcz Jan KarlakTak jak kiedyś to bogactwo w swoim sercu odkrył św. Piotr, a później Piotr z dalekiego kraju, który przybył “do swoich”, aby przynosząc bogactwo Chrystusowej Ewangelii, zasiać ziarno wolności i nadziei, by ta iskra rozpaliła się.  I tak się stało. To przecież w 1979 roku my, Polacy, na nowo uwierzyliśmy w wolność, wstaliśmy z kolan, i dlatego dziś żyjemy w wolnym kraju. Niech ta świadomość mobilizuje nas do tego, by otwierać się na moc Ducha św., bogactwo Chrystusowej Ewangelii. Dziś, w świecie, który próbuje niszczyć to, co Chrystus przyniósł 2 tys. lat temu na ziemię, to, co jest fundamentem tysiącletniej historii naszej ojczyzny, Europy, która wyrosła z chrześcijańskich korzeni, Europy, która dzisiaj o tych korzeniach zapomina. Dlatego tym bardziej dziękuję wam za to, że przypomnieliście nam tę ważną prawdę o spotkaniu z Panem przez tegorocznej misterium. 

Kolejne przedstawienia Misterium Męki Pańskiej będą miały miejsce w dwie kolejne niedziele: 31 marca i 7 kwietnia oraz w sobotę, 6 kwietnia o godzinach 15:00 i 18:00. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w nowotarskich kościołach.  Po przedstawieniu zbierane są datki na Parafialną Stację Opieki Medycznej Totus Tuus. 

/os

os 30.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Wiesiek 18:20 02.04.2019

Pienknie super

Zobacz również