Kamery live
prognoza pogody

Miodowa, Jaśminowa, Akacjowa – nowe nazwy ulic na Niwie

23 kwietnia 2023 23:44

Rozbudowujące się o nowe domy i drogi osiedle, bezwzględnie wymaga porządku w nazewnictwie i numeracji – stąd kolejne, nowe propozycje nazw ulic na os. Niwa. Do zaakceptowanej niedawno przez Radę Miasta ul. Miodowej, mają  dołączyć teraz: Jaśminowa i Akacjowa. Są plany, by przy tym jednolitym, botanicznym nazewnictwie pozostać także później – już mówi się m.in. o ulicy Wrzosowej, Lipowej, czy… Krokusowej. Póki co, są to jednak luźne propozycje.  

Miodowa, Jaśminowa, Akacjowa - nowe nazwy ulic na Niwie

Ulica Jaśminowa – to wewnętrzna droga odchodząca od ul. Starokrakowskiej, z kolei ul. Akacjowa to jedna z przecznic ul. Miodowej. Uchwały w sprawie nadania nowych nazw niwiańskim drogom zostaną podjęte podczas jutrzejszej sesji. 

-Nadanie nowej nazwy rozwiąże istniejące problemy z nadawaniem numeracji porządkowej  – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Decyzję w sprawie nadania nowej nazwy dla ulicy podejmują każdorazowo radni. Wcześniej na propozycję muszą zgodzić się mieszkańcy – jeśli podpisy wszystkich właścicieli zebrane są wcześniej, jak ma to miejsce w tym przypadku, przyspiesza to całą procedurę, bowiem odpadają konsultacje społeczne, czy dyskusje na komisjach. 

os 23.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również