Kamery live
prognoza pogody

Miniona noc – już bez spontanicznych imprez na środku Krupówek

3 maja 2021 11:58

Na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć wczoraj więcej patroli niż zwykle – tatrzańskich policjantów wspierało bowiem kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Jak podaje tatrzańska policja, niedzielne popołudnie i noc przebiegła jednak bardzo spokojnie. Około 1.00 nad ranem Krupówki były już zupełnie puste. “Zapowiada się deszczowy poniedziałek. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas powrotów do domów. Jezdnia może być śliska!” – apeluje policja do zmotoryzowanych. 

Miniona noc - już bez spontanicznych imprez na środku Krupówek
-Z niedzieli na poniedziałek nie było już tak tłoczno jak poprzedniej nocy. Wprawdzie turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowaliśmy pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy. Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie. Około 1.00 nad ranem Krupówki były już zupełnie puste – poinformowała na Facebooku Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
 
W sumie w ostatniej dobie tatrzańska policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 4 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 osób pouczono przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.
 
os 03.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również