nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Milusioki świętują

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się jubileusz 10-lecia nowotarskiego zespołu regionalnego „Milusioki” zrzeszającego dzieci i młodzież intelektualnie niepełnosprawną. Gościnnie wystąpili również m.in. zespół Megitza czy Hanka Rybka.

To miała być przede wszystkim zabawa i taką też była uroczystość 10-lecia istnienia nowotarskiej grupy regionalnej. Na scenie MOK-u podopieczni opiekunów grupy „Milusioki” zaprezentowali swoje możliwości wokalne, taneczne czy sceniczne. Nie brakowało góralskiej muzyki jak i życzeń na kolejne lata trwania zespołu.

 – Oni pokazują, że potrafią funkcjonować tak jak ich rówieśnicy pełnosprawni, ale potrafią też coś więcej. Tym śpiewem i muzyką zamieniają się we wspaniałe istoty niosące radość i rozweselają nas wszystkich – mówi Ewa Barczak, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu.

W trakcie uroczystości jubileuszowych na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury występowali nie tylko członkowie „Milusioków”. Szerokiej publiczności swoje koncerty dali m.in. Hanka Rybka czy zespół Megitza. Jednak głównym punktem wydarzenia było docenienie pracy zespołu regionalnego ulokowanego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu. Wręczone zostały nagrody za zasługi dla opiekunów „Milusioków” jak i medale pamiątkowe dla ich podopiecznych. Następnie – po skończonych występach – celebra przeniosła się do restauracji Zadyma w Szaflarach, gdzie kontynuowano świętowanie 10-lecia istnienia zespołu.

Tymczasem od dziś do jutra potrwa w nowotarskim MOK-u festiwal „Tanecznym Krokiem ku Integracji”. Więcej szczegółów odnośnie wczorajszego jubileuszu nowotarskiego zespołu regionalnego „Milusioki” znajdziecie w relacji reporterskiej poniżej. Zapraszamy!

/ps/

Galeria – (asz)

5 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna