Kamery live
prognoza pogody

Mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła 40 tys. złotych. Chciała szybko zarobić na kryptowalucie

21 października 2021 16:34
Wyciszenie Włącz dźwięk

Policja przestrzega przed kontaktami z osobami nieznajomymi, które obiecują szybki zysk przy zakupie kryptowaluty. Mieszkanka powiatu nowotarskiego zaufała nieznajomemu licząc na zarobek i straciła ponad 40 tysięcy złotych.

Podczas przeglądania Internetu kobieta natrafiła na reklamę  platformy inwestycyjnej dla kryptowalut oferującej szybki zysk i sukces po zakupie kryptowaluty. Zainteresowana kliknęła na znajdujący się tam link i wypełniła formularz rejestracyjny, wpisując m.in. imię i nazwisko oraz numer telefonu. Po chwili na podany w formularzu numer, zadzwonił mężczyzna, który podał się za maklera i w rozmowie poinstruował kobietę, co dalej należy zrobić, aby dużo zarobić. W pierwszej kolejności „inwestorka” musiała wpłacić tzw. kaucję w kwocie 250 dolarów, co też uczyniła. Kolejno „makler” poprosił o zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania, dzięki któremu otrzymał dostęp do komputera inwestorki. 

Po połączeniu się przy pomocy tej aplikacji, oszust  na ekranie komputera kobiety pokazywał jej zdalnie zainwestowane pieniądze oraz oprocentowanie i zysk jaki uzyskuje. Początkowo były to niewielkie kwoty, więc licząc na większy zysk i za namową oszusta kobieta zainwestowała jeszcze więcej pieniędzy, które wpłacała na różne rachunki bankowe. Po pewnym czasie inwestorka postanowiła wypłacić zarobione pieniądze. Po rozmowie z „maklerem” uruchomiła całą procedurę zgłoszenia wypłaty, jednak pomimo zapewnień o przelewie nie otrzymała pieniędzy. Łącznie mieszkanka powiatu nowotarskiego zainwestowała w kryptowaluty ponad 40 tysięcy złotych.

Policja przestrzega i radzi, by zachować ostrożność przy kontaktach z firmami,  które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty! Ponadto na stronie internetowej KNF można sprawdzić, czy podmiot, w imieniu którego dzwoni Twój rozmówca, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski: wyszukiwarka podmiotów ► Możesz również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych KNF ►

Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać!!

 

os 21.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również