Kamery live
prognoza pogody

Mieszkańcy Zaskala żądają naprawy drogi: “Panie wójcie, mamy już XXI wiek”

30 maja 2021 12:09

Mieszkańcy leżących w Zaskalu osiedli Kopaczyska i Za Torem ponawiają żądanie naprawy drogi dojazdowej do swoich domów. “Będziemy zmuszeni przynosić do wójta rachunki za remonty zawieszenia samochodu spowodowane jakością naszej drogi” – zapowiadają w piśmie skierowanym do wójta Gminy Szaflary. 

Mieszkańcy Zaskala żądają naprawy drogi:

Oto pełna treść drugiego pisma kierowanego do wójta Gminy Szaflary. Jest ono datowane na 29 maja br. Zdjęcia drogi dojazdowe przed i po remoncie, jak również treść  pierwszego pisma z 26 kwietnia br. – w galerii poniżej. 

“W nawiązaniu do pisma z dnia 26.04.2021, my mieszkańcy Zaskala, osiedla Kopaczyska oraz osiedla Za Torem ponawiamy żądanie naprawy drogi dojazdowej do naszych domów. W 2014 roku podczas kampanii wyborczej w odpowiedzi na pismo byłego wójta Stanisława Ślimaka oznajmił Pan, cytujemy:

“Pisze Pan w czasie przyszłym: zrobię, planuję, przewidziane jest itd. Dotyczy to tak podstawowych inwestycji jak chodniki, kanalizacja, wodociągi, czy drogi, a przecież mamy już XXI wiek. Mieszkańcy naszej Gminy, gdy z nimi rozmawiałem, często mnie pytali, dlaczego na takie podstawowe inwestycje muszą, tak długo czekać.”

stan drogi przed remontem

droga po remoncie

Szanowny Panie wójcie, od zacytowanych Pana słów minęło już 7 lat, a My nadal pytamy jak długo mamy czekać? Tutaj nie chodzi już nawet o drogę asfaltową, która ma być wykonana w bliżej nieokreślonym terminie ( według zapowiedzi, już od ładnych kilku lat ) , a jedynie o utrzymanie drogi gruntowej w należytym stanie. Wysyłamy Panu wójtowi zdjęcia wyremontowanej według Pana drogi, która ma zaspokoić nasze żądania. Odpowiadamy jednogłośnie i jednoznacznie – wysypywanie żwiru łopatami z samochodu w miejsca najbardziej newralgiczne kojarzy nam się w dalszym ciągu ze średniowieczem, a przecież jak Pan wspominał mamy XXI wiek.

Jednocześnie przypominamy, że eksploatacja samochodów w tych warunkach drogowych jest bardzo przyspieszona. Tak jak powiadamialiśmy w pierwszym piśmie może dojść do sytuacji w której będziemy zmuszeni przynosić do wójta rachunki za remonty zawieszenia samochodu spowodowane jakością naszej drogi.

Prosimy o ponowny przyjazd i rzetelne poprawienie prac remontowych, które nie zostały należycie wykonane. Jednocześnie informujemy, że każda tego typu sytuacja będzie nagłaśniana w lokalnych mediach.

Z poważaniem,
mieszkańcy os. Kopaczyska oraz osiedla Za Torem”

os 30.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również